Įstatyme numatytas draudimas alų, fermentuotus gėrimus, tarpinius produktus ir kitus alkoholinius gėrimus parduoti pakuotėse, kurių tūris didesnis kaip 0,5 litro, jei minėtų alkoholinių gėrimų bendra alkoholio koncentracija yra 5,8 tūrio proc.
Tai reiškia, kad stipraus alaus ir kitų gėrimų, pavyzdžiui, stipraus vyno, nuo balandžio 1 d., išpilstyto į plastikinius didesnius nei 0,5 litro butelius parduotuvėse Latvijoje neliks. Silpnesniam nei 5,8 tūrio proc. alkoholiui taikoma plastiko taros riba – 1 litras.
Draudimas aprėpia ne tik alų, bet ir sidrą, alkoholinius kokteilius, įvairius tarpinius produktus, pavyzdžiui, spirituotą vyną, vermutą, likerinį vyną ir kitus.
Pakuotės kiekio ribojimai alkoholiniams gėrimams netaikomi, jei ji yra pagaminta iš stiklo, keramikos, medžio, metalo arba sudėtingo paketo polietileno ar laminato maišelio, supakuoto į kartoninę dėžę, nurodoma įstatyme. Šioms pataisoms pernai pritarė ir Europos Sąjunga.
Įstatymo pataisos autoriai prognozuoja, kad plastikinės taros ribojimai šalyje mažins alkoholio suvartojimą. Latvijos Sveikatos ministerijos duomenimis, nuo 2009 m. populiariausias alkoholinis gėrimas šalyje – alus, o vienas gyventojas vidutiniškai per metus išgeria apie 10,8 litro absoliutaus alkoholio.
Lietuvos Seimas irgi svarsto uždrausti pilstyti alų 1 litro talpos plastikiniuose buteliuose, parlamente yra pasiūlymų drausti ir mažesnes taras. Pilstyti stiprų alų 2 litrų talpos plastikinėje taroje Lietuva draudžia nuo 2013 metų.