„Ipod“ kūrėjai pristatė naują laikrodį – kaina siekia įspūdingą sumą

2018 m. kovo 24 d. 10:37
Lrytas.lt
Mechaninių laikrodžių savininkai neretai susiduria su viena problema: kai išsikrauna baterija, prietaisas nustoja rodyti laiką, o įdėjus naują bateriją, jį tenka nustatinėti iš naujo. Kai kuriems mechaninių laikrodžių savininkams šis procesas tapo savotišku ritualu, tačiau daugumai jis sukelia tik nepatogumus.
Daugiau nuotraukų (3)
Atsakymas į šią problemą – Šveicarijos laikrodžių arenoje pristatytas naujasis konkurentas, mechaninis laikrodis „Ressence“, sukurtas vieno iš originalaus „Ipod“ kūrėjų Tonio Fadello.
„Mechaniniai laikrodžiai buvo išrasti maždaug prieš 300 metų ir tuomet jie buvo didžiulis pasiekimas. Mes norėjome padėti jų savininkams atsikratyti visų su jais susijusių problemų“, – sakė jis.
T. Fadelis 2008-aisiais paliko IT gigantą „Apple“ ir įkūrė „Nest Labs“ bei dirbo „Google Glass“ įmonėje. Jis teigė, jog taip susidomėjo šiuo projektu, nes jis reprezentuoja visiškai kitokią dabartinių išmaniųjų laikrodžių madą, nereikalaujančią didesnių baterijų, geresnių jungčių, jutiklinių ekranų bei platesnio meniu.
„Laikrodžių naudotojams tokios funkcijos yra nereikalingos, jie tiesiog nori visur suspėti laiku“, – svarstė jis.
Šiuo metu dar tik prototipinio varianto „Ressence Type 2 e-Crown“ laikrodžio koncepciją sugalvojo inovatorius Benoîtas Mintiensas, kurio manymu, išsikraunantys laikrodžiai gali priversti žmones nebepasitikėti šiuo prietaisu.
„Pastaruoju metu žmonės keliaudami ar kažkur skubėdami ir siekdami nevėluoti, iš kišenės išsitraukia savo išmaniuosius telefonus ir tikrina laiką juose, o ne laikrodžiuose“, – stebėjosi B. Mintiensas.
Jo teigimu, „Type 2“ vis dar yra mechaninis laikrodis, tačiau jame įtaisytas elektroninis elementas „e-Crown“, kuris turi elektroninio laikrodžio savybių.
„Jeigu jį nusiimsite ilgiau nei 36 valandoms, jis išsijungs ir nustos veikti, tačiau jame įdiegti elektroniniai mechanizmai veiks toliau. Taigi tą akimirką, kai vėl užsidėsite laikrodį ant rankos, akcelerometras, matuojantis pagreitį, supras šį veiksmą ir laikrodis pats automatiškai nustatys esantį laiką. Tai skamba iš tiesų fantastiškai“, – džiaugėsi inovatorius.
Vartotojui laikrodį reikės nustatyti tik vieną kartą, kai tik pradės juo naudotis. Jame gali būti registruotos ne daugiau kaip dvi laiko juostos. Tai žmogus gali padaryti per tam tikrą telefono aplikaciją, kuri jungiasi kartu su „Bluetooth“ arba per patį laikrodį.
Įdomu tai, kad „Type 2“ iš pažiūros visiškai neatrodo kaip elektroninis prietaisas, nes visos skaitmeninės funkcijos pasiekiamos du kartus palietus jo stikliuką.
„Laikrodžio forma yra labai organiška, o tai yra būtina tam, kad liečiant stikliuką ant jo neužtiktume jokių aštrių briaunų“, – aiškino B. Mintiensas.
Jis išskyrė dar vieną futuristinį reiškinį: jeigu kinetinės baterijos vertė nukrenta žemiau 50 proc., rinkinys iš mikroskopinių diskų automatiškai atsveria 10 mažų fotoelektros elementų, gautų iš palydovinių technologijų.
„Jie yra labai veiksmingi ir jautrūs įvairiems bangų ilgiams. Taip pat jie gali įkrauti vidinę akumuliatoriaus bateriją per tris valandas“, – atradimu džiaugėsi B. Mintiensas.
Visgi šis modernus prietaisas tikrai ne pigus – jo kaina siekia 35 tūkst. JAV dolerių, o tai yra daugiau nei 24 tūkst. eurų.
inovacijosLaikrodisLaikas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.