Gauti rezultatai stulbina – turimų deimantų atsargų apimtis, prisumavus išžvalgytus klodus, per vienerius metus padidėjo 57,8 mln. karatų (1ct = 0,2 g). Tad 2018 metų sausio 1 dieną jau buvo galima teigti, kad Rusija praktiškai maudosi deimantuose, kadangi minėtos deimantų gavybos įmonių grupės atsargos sudarė 1,182 mlrd. karatų. Paieškos ir žvalgymo darbams atlikti buvo skirta beveik 8 mlrd. rublių (apie 114,5 mln. Eur).
Visi geologinio žvalgymo darbai buvo atliekami aštuoniuose perspektyviuose rajonuose, esančiuose Sachos respublikos (Jakutijos) teritorijoje, Archangelsko srityje ir Angoloje (pagal „Kvango“ koncesiją ). Pabrėžtina, kad septyni reikalingiausi telkiniai yra Jakutijoje.
Korporacija „Alrosa“ atliko deimantų paiešką vulkaniniuose, kitaip dar vadinamuose kimberlitiniuose vamzdžiuse „Siuldiukarskaja“ (kimberlitiniai vamzdžiai – šimtų metrų skersmens melsvų vulkaninių uolienų kolonos, kurias į Žemės paviršių kartu su deimantais iškėlė geologiniai procesai. – Red.), taip pat Srednemarchinsko ir Malobotuobinsko rajonų sąnašynuose. Labiausiai atsargas papildė vamzdžiai „Internacionalnaja“ (gylis – 1190–1650 metrų), „Jubiliejnaja“ (iki horizonto – 680 metrų) ir sąnašynas „Niurbinskaja“, vardija straipsnio autorius.
2017 metais „Alrosa“ ne tik atliko žvalgymo darbus, bet ir įgyvendino pirmąjį savo geologinio žvalgymo komplekso kūrimo etapą. Keturių padalinių pagrindu buvo įsteigti specializuoti centrai: kalnakasybos ir gręžinių gręžimo, mokslo tiriamasis ir pats geologinio žvalgymo centras. Reforma įgyvendinta, siekiant pašalinti valdymo funkcijų dubliavimąsi, baigia savo straipsnį G.Pavlodubovas.
Parengė Leonas Grybauskas