Viešoji įstaiga „Kelių priežiūra“, kuriai priklauso Gintaro įlankoje riogsantis druskų sandėlis, netrukus turėtų gauti leidimą atlikti griovimo darbus. Tada bus skelbiamas griovimo rangos darbų konkursas.
„Pastatą reikia nugriauti iki 2019 metų kovo, tačiau norėdami išspręsti dešimtmečio problemą iki vasaros pradžios planuojame nugriauti neteisėtu statiniu pripažintą druskų sandėlį“, – sakė „Kelių priežiūros“ vadovas Darius Aleknavičius.
Ši įmonė prižiūri kelią Smiltynė–Nida. Sandėlyje buvo laikoma kelių valymo ir barstymo technika, taip pat dangos slidumą mažinančios medžiagos.
Nugriovus sandėlį viską teks gabentis iš Klaipėdos: ekstremaliomis sąlygomis į Kuršių neriją bus siunčiama papildoma technika arba didelės talpos sunkvežimis-barstytuvas.
Druskos sandėlis buvo pastatytas 2007 metais gavus visus reikiamus dokumentus.
Tuomet paaiškėjo, kad kelininkų statinys atsidūrė nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje, – ši vieta gali būti skiriama muziejams, renginiams, čia gali vykti edukacinė veikla, pavyzdžiui, supažindinanti su gintaro gavyba.
2016 metų spalio mėnesį Klaipėdos teismas įpareigojo šį pastatą nugriauti.
Iki šiol pastato statyba ir išlaikymas kainavo 145 tūkst. eurų. Kiek kainuos jo griovimo ir teritorijos sutvarkymo darbai, dar nežinia. Sandėlio griovimo darbais rūpinasi „Kelių priežiūra“.
Visas įmonės patirtas išlaidas turės atlyginti Neringos savivaldybė ir Aplinkos ministerija.
Grėsmingas pavojus iškilęs ir dar aštuoniems pastatams Neringoje. Jų statyboms buvo gauti visi reikalingi dokumentai ir leidimai, bet vėliau buvo pareikšta, kad valdininkai juos išdavė neteisėtai.
Pastatus ištiks toks pat likimas kaip ir Juodkrantės žuvų restoraną ant Kuršių marių kranto, kurį prieš 4 metus buldozeriai sulygino su žeme.
Restorano griovimo darbai kainavo 1 mln. 300 tūkst. eurų – pinigus sumokėjo Teisingumo ministerija ir Neringos savivaldybė.
Mažiausiai dešimt milijonų eurų – tiek pinigų Lietuvos mokesčių mokėtojams teks pakloti už visus griauti pasmerkus namus Neringoje.