Gedimino Žiemelio farmacijos verslo planas: 5 metai, 200 mln. eurų pajamų

2017 m. lapkričio 8 d. 14:47
Lrytas.lt
Prestižinio JAV aviacijos leidinio „Aviation Week“ dukart apdovanotas kaip vienas perspektyviausių jaunųjų vadovų (jaunesnių nei 40 m.), dirbančių aviacijos srityje, verslininkas Gediminas Žiemelis ruošiasi naujiems iššūkiams. Kol jo įkurta aviacijos įmonių grupė „Avia Solutions Group“ toliau sėkmingai plečiasi bei užkariauja naujas rinkas visame pasaulyje, verslininkas nusitaikė į dar vieną šaką – farmaciją, turi ambicijų per penkerius metus išvystyti tarptautinį holdingą ir išgydyti vėžį.
Daugiau nuotraukų (36)
- Tarptautinėje arenoje esate geriau žinomas kaip aviacijos srityje dirbantis verslininkas. Neseniai pasirodė naujiena apie jūsų iniciatyva Olandijoje steigiamą holdingą „Pharnasanta Group“, kuriuo ketinama sujungti jau esamas ir būsimas grupės farmacijos įmones. Kodėl nusprendėte skirti dėmesį ir investicijas farmacijos sričiai?
- Pirmiausia, jau daugelį metu dirbame ne tik su aviacijos paslaugų, bet ir nekilnojamojo turto, žemės ūkio, IT paslaugų ir kitų sričių investiciniais projektais. Vis dėlto man asmeniškai patraukliausi investiciniai projektai – neturintys sienų, globalūs, sektoriuose, kuriuose gali iššauti“. Tai galioja farmacijos verslui, aviacijai bei informacinėms technologijoms – šiai sričiai pastaruoju metu taip pat skiriu nemažai dėmesio.
- Su farmacija susijusiuose jūsų planuose numatomas panašus scenarijus kaip ir aviacijoje? Planuojate investuoti į atskiras įmones ir sukurti farmacijos imperiją, veikiančią kone visuose pasaulio regionuose?
- Tikrai taip. Šiuo metu „Pharnasanta Group“ holdingui priklauso farmacijos fabrikas „Nativita“ Baltarusijoje, kuris gamina sudėtingiausius generinius vaistus, jo gamybiniai pajėgumai siekia 300 mln. eurų. Jau kitų metų vasarą jis turėtų gauti ir Europietišką GMP sertifikatą.
Šiuo metu vykdome įmonės „Ilsanta“ įsigijimo procesą. Šios įmonės pagrindu bus sukurtas tarptautinių pardavimų padalinys. Planuojami ir keli kiti įsigijimai.
Ketiname gamybą sutelkti Baltarusijoje, o valdymo pajėgumus – Vilniuje. Iš pradžių pardavimus vykdysime Europoje ir NVS šalyse, ateityje žengsime ir į JAV rinką.
- Kas svarbiausia siekiant įgyvendinti tokias dideles ambicijas? Ko reikia, kad tokio masto projektus lydėtų sėkmė?
- Kaip jau minėjau, man itin svarbios kiekvieno verslo galimybės žvelgiant iš tarptautinės perspektyvos. Šiais laikais negebėjimas į viską žvelgti globaliai yra daugelio vietinių verslų pagrindinis stabdis.
Taip pat nemažiau svarbu tinkamai pasirinkti savo komandą. Nukreipti savo dėmesį ir investicijas į farmacijos sritį galiu tik todėl, jog visiškai pasitikiu su manimi dirbančiais profesionalais. Toks yra ir Olandijoje įsteigto farmacijos holdingo „Pharnasanta Group“ vadovas Linas Valentukevičius.
- Teko girdėti, kad jūsų žingsnui į farmacijos pasaulį įtakos turėjo ir tam tikri asmeniniai įvykiai. 
- Taip, neturiu ko slėpti. Pačius sudėtingiausius onkologinius preparatus gaminančio fabriko statybų projektas buvo baigtas tuomet, kai sužinojau, jog ši liga neaplenkė ir mano šeimos. Mano mylimai mamai buvo nustatytas ketvirtos stadijos vėžys.
Aš ir mano artimieji įdėjome maksimaliai pastangų, ja rūpinomės visa šeima, deja, po dviejų ypač sudėtingų operacijų, jau panaikinus vėžį, ji mirė Niujorke nuo išbalansuotos organų veiklos ir nuolatinių kraujų krešulių.
Nors ir prieš tai stebėjau tarptautinės farmacijos rinkos pulsą, neslėpsiu, jog asmeninė patirtis paskatino dar labiau domėtis šios sudėtingos, griežtai reguliuojamos industrijos ypatumais.
Tarkim, ar žinojote, kad didžiausios pasaulio farmacijos kompanijos jau kelerius metus iš eilės mažina tyrimams ir naujų preparatų vystymui skiriamas lėšas? Šiandien, pavyzdžiui, plaučių vėžiu sergantiems pacientams pratęsti gyvenimą bent vieneriais metais tebėra didelis pasiekimas. Panaši situacija yra ir su odos vėžiu.
Vienas pagrindinių mano tikslų – maksimaliai suefektyvinti visą procesą bei sutrumpinti ciklą nuo vaisto testavimo laboratorijose iki jo patekimo ligoniams. Pasaulyje įvairiose šalyse yra nemažai įdomių vaistų užuomazgų, tačiau paprastai jų vystytojai neturi lėšų ir infrastruktūros atlikti visų reikalingų formalumų. Tikiu, jog mano ir komandos narių sukaupta vadybinė patirtis leis paversti šią svajonę realybe.
Verslą neįdomu daryti tik dėl pinigų, jie, tokio dydžio įmonėms kaip mūsų, tėra viena ar kita eilutė balanse – ne daugiau.
- Ar užsiimsite tik onkologinių preparatų gamyba?
- Planuojame, kad 50 proc. mūsų pajamų generuos sudėtingų onkologinių preparatų gamyba ir pardavimas. Likusią dalį ketiname surinkti iš receptinių vaistų, parduodamų vaistinėse, medicininių prietaisų ir priemonių. Tikėtina, kad pirksime atskirus prekinius ženklus skirtingose rinkose ir juos toliau vystysime.
Ne paslaptis, kad onkologinių vaistų tyrimai kainuoja didelius pinigus, tad turime užsitikrinti tam tikrą apyvartą ir pastovią prieigą prie einamųjų lėšų, reikalingų tiems tyrimams finansuoti.
Jau dabar bendradarbiaujame su mokslininkais, sveikatos mokslų institutais, universitetais ir tikimės bendromis jėgomis per artimiausius ketverius-penkerius metus į rinką įnešti tikrai reikšmingų naujovių.
----
Šiuo metu „Pharnasanta Group“ holdingui, kuriam vadovauja Linas Valentukevičius, priklauso farmacijos fabrikas „Nativita“. Pabaigus įsigijimo procesą, šiam holdingui priklausys ir UAB „Ilsanta“, kuri užsiima medicinos priemonių bei įrangos platinimu. Planuojama, kad po įsigijimo šios įmonės veikla bus sukoncentruota į tarptautinius visų grupės įmonių produktų pardavimus. Dar viena įmonė „NTV Logistic“ organizuoja farmacijos produktų distribuciją bei rūpinasi jų logistika. Planuojama, kad konsoliduotos visų farmacijos įmonių pajamos 2017 metais turėtų viršyti 40 mln. eurų, o kitais metais turėtų augti ne mažiau nei 50 proc.
posūkisfarmacijaGediminas Žiemelis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.