Kaip „Agent House“ pristato jo įkūrėjai – tai tarsi „Uber“ NT rinkoje. Įmonės veikla panaši į tų NT agentūrų, kurios veikia franšizės pagrindais: už nustatytą mėnesio mokestį agentui suteikiama teisė naudotis agentūros vardu, o, sandoriui pajudėjus, agentūros darbuotojai sutvarko reikiamus dokumentus.
Tačiau yra ir skirtumų, apie kuriuos kalbėdamas V.Navickas „Agent House“ veiklą vadina unikalia. „Mes D.Britanijoje įprastą NT agentų veiklos modelį apvertėme aukštyn kojom“, – sako jis.
„Agent House“ registruota kaip NT kompanija. Tuo pačiu tai – ir operacinė sistema bei platforma NT profesionalams. Tačiau dalis veiklos – personalo pagalba NT agentams.
Komisiniai nuo komisinių
V.Navickas teigia, kad įprastai britų NT agentai dirba pagal tokį modelį: per mėnesį gauna stabilų atlyginimą, kuris prasideda nuo 800 svarų sterlingų, o nuo kiekvieno sandorio uždirbami komisiniai. Jie, priklausomai nuo agentūros, svyruoja nuo 5 iki 10 procentų.
Tarkime, parduodamas 300 tūkst. svarų sterlingų kainuojantis butas. Sutariama, kad pasibaigus sandoriui agentūra gauna 1-2 proc. komisinių, o NT agentui sumokama 5-10 proc. nuo tos sumos, kurią gauna agentūra.
Anot pašnekovo, visos agentūros D.Britanijoje nori gauti 2 proc. komisinių nuo NT objekto vertės. Bet bent jau Londone, siekdamos įgyti teisę parduoti ar išnuomoti NT objektą, agentūros sutinka ir su mažesniu komisinių procentu. Jei sutariama dėl 1 proc. komisinių, pasibaigus sandoriui NT agentas uždirba 300 svarų sterlingų. Nuomos sandorio komisiniai dar mažesni.
Prisilakstęs kitiems, įkūrė savo
„Kad galėtų normaliai gyventi, agentui per mėnesį reikia parduoti bent penkis NT objektus. Jei viename biure dirba keturi žmonės, o pardavinėjama 20 objektų, jie tarpusavyje stipriai konkuruoja.
Be to, oficialiai sutartyje nurodyta, kad per savaitę dirbama 50 valandų, tačiau norit užsidirbti pakankamai lėšų pragyventi, reikia dirbti mažiausiai po 10 ar net 14 val. per dieną. Vardan to, kad būtent jis būtų tas agentas, kuriam atiteks sandoris, agentas su klientais susitinka ir po darbo valandų. Pats tokiomis sąlygomis esu dirbęs ne vienerius metus, agentūroje pradėjau nuo žemiausio laiptelio. Prisimenu, kaip reikėdavo lakstyti pamiršus asmeninį gyvenimą ir susikoncentravus į uždarbį“, – prisimena V.Navickas.
Dirbti su „Agent House“ pasirinkęs NT agentas dirba kiek kitaip: agentūra jam nemoka jokio garantuoto mėnesio atlygio, tačiau pardavęs ar išnuomavęs NT objektą jis pasiima visus sutartus komisinius. Tokiu atveju, jei parduoda 300 tūkst. svarų kainuojantį objektą, o NT agentas sutaria dėl 1 proc. komisinių, įvykus sandoriui jis pasiima beveik 3 tūkst. svarų.
Beveik, nes agentūrai už teisę naudotis jos vardu NT agentas per mėnesį moka nuo 49 svarų sterlingų. Dar 499 svarus sterlingų NT agentas sumoka administracinių mokesčių už parduotą objektą, o 249 svarus sterlingų – už išnuomotą, nes, kaip aiškina V.Navickas, agentūros darbuotojai patikrina NT agento paruoštą skelbimą, jį išsiunčia į D.Britanijos NT skelbimų portalus, o, atsiradus pirkėjui, sutvarko biurokratinius reikalus.
Jei NT agentas pageidauja, NT objektus gali pardavinėti ar siūlyti nuomai iš „Agent House“ pateikto sąrašo. Lietuviai yra sutarę su viena didžiausių NT valdymo kompanijų D.Britanijoje „Affinity Sutton“: daliai jų objektų ieško nuomininkų. Dėl nepastatytų objektų pardavimo sutarta su NT pardavimų ir naujos statybos kompanija „Savoy Realty“. Tokiu atveju su NT agentu komisiniais dalijamasi per pusę.
500 agentų per metus
Su tokiu veiklos modeliu lietuvių komanda D.Britanijoje pradėjo veikti prieš metus. Šiandien prie „Agent House“ prisijungę 26 NT agentai. Įmonės planuose – per trejus metus išsiplėsti iki 500 NT agentų. Tačiau V.Navickas – dar optimistiškesnis. Jo svarstymais, privilioti pusę tūkstančio agentų lietuviams turėtų pavykti per gerus metus.
„Mūsų tikslas – tapti didžiausia NT agentūra D.Britanijoje, kurioje – didžiausias skaičius NT profesionalų po vienu stogu“, – apie svajones kalba vienas „Agent House“ įkūrėjų. Ar ambicingi lietuvių uždaviniai duos norimą rezultatą, pamatysime.
Lietuvių komanda turi ketinimų įsitvirtinti ir Vokietijos, ir Ispanijos rinkose. Tačiau tai – vėlesni planai. Pirmoje eilėje – apimti D.Britaniją.
„Per paskutinius keturis mėnesius mūsų informacijos analitikai surinko per 60 tūkst. elektroninių adresų duomenų bazę, per kurią pranešime apie savo platformą ir galimybę tapti mūsų investuotojais. Mums reikia pinigų, kad verslą galėtume kilstelti į kitą lygį. Pirmiausia, pradedant Londonu, norime išsiplėsti per visą D.Britaniją. O kur toliau – pamatysime: veiklos modelis šia prasme mūsų neriboja. Vis dėlto Lietuvos rinka mums per maža, tačiau čia galėtume pasiūlyti mokymus. Be to, abejoju, ar identiškas modelis, kokiu dirbame D.Britanijoje, tiktų Lietuvoje“, – kalba V.Navickas.