Pasitikrinkite: 10 daiktų, kuriuos galima rasti tik pas varguolius

2017 m. spalio 20 d. 18:00
Lrytas.lt
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai šalyje žemiau skurdo rizikos ribos gyveno 630 tūkst. žmonių. Pirmadienį paskelbti  Eurostato duomenys rodo, kad pernai ties skurdo riba gyveno 30,1 proc. Lietuvos gyventojų, ir tai buvo vienas iš didžiausią nerimą keliančių rodiklių Europoje.
Daugiau nuotraukų (11)
Deja, tokia liūdna realybė. Vieni skursta, vos galą su galu tesuduria, o kitiems, kaip sakoma, Dievas jau kad davė, tai ir drėbtelėjo.
O kurioje šios prarajos pusėje matote save?
Žinoma, sąvokos „skurdžius“ ir „turčius“ yra gana išplaukusios, sąlyginės: kai vienam finansinė padėtis ir gyvenimo kokybė atrodo beviltiška, kitas apie tokią gali tik pasvajoti. 
„Kai turtuolis pavyduolis piniguos dejuoja, vargšas plikas kaip tilvikas džiaugias ir dainuoja“, – šis vaikiškos dainelės posmas, kurį vaikystėje neva labai mėgęs bolševikų vadas ir Spalio perversmo organizatorius  Leninas, tiksliai apibūdina žmogaus požiūrį į savo padėtį.
Portalas gubdaily.ru nutarė pagelbėti tiems, kurie negali apsispręsti, turtingi jie ar vargšai, ir pasiūlė paprastą šio klausimo sprendimo būdą. Čia nereikia skaičiuoti nei pajamų vienam šeimos nariui, nei skurdo rizikos rodiklių ar kaip kitaip vargti: pakanka patikrinti savo stalčius ir spintų bei spintelių lentynas.
 „Sužinojome, ką žmonės internete laiko varguolių daiktais ir pateikėme jums sąrašą, – rašo portalas . – Žinoma, su viskuo galima ir nesutikti, tačiau jei bent pusė iš šio sąrašo yra „jūsų“ – laikas susimąstyti. Gal jūs jau turite pinigų, bet vis dar nepakeitėte savo psichologijos“.
Konservų dėžučių atidarytuvas
Neseniai D.Britanijoje mergina, pasivadinusi internetiniu slapyvardžiu DonutCone, pasakė, kad šis įtaisas iš virtuvės reikmenų komplekto gali būti tik varguolių namuose.
Internautai ilgai spėliojo komentarų skiltyje, koks tai daiktas galėtų būti. Paaiškėjo, ji mananti, kad konservų dėžučių atidarytuvai rodo jų savininkų skurdą, nes parduotuvėse yra didelis konservų dėžutėse esančių prekių pasirinkimas, kai dėžutes galima atidaryti patraukus atidarymui skirtą žiedą.
Beje, su tokia nuomone sutiko ne visi. Žinoma, pigiausi konservai tokių žiedų neturi. Taip pat, kaip ir labai brangūs. Viskas priklauso nuo gamintojo tradicijų. 
Paketas  paketams laikyti
Na,  turtingas žmogus tikrai nekraus krūvon tvarkingai sulankstęs visų paketėlių ir celofaninių maišelių, kad galėtų juos panaudoti dar  kartą. Juk jie parduotuvėje kainuoja tik kelis centus. Nors kai kurie mano, kad taip elgtis yra ekologiška, tačiau tikri gamtos mylėtojai jau seniai nusipirko maišelį, pasiūtą iš audinio, ir nešasi jį į parduotuvę.
Neporinės kojinės
Turtingi žmonės išmeta kojinę, kurios sesė dvynukė, šildžiusi kitą koją, nežinia kada ir kur iškeliavo. Tie, kurie yra išmintingesni, nusiperka kelias identiškas poras. Laukimas neišgelbės, tiesiog reikia susitaikyti su tuo, kad ji jau nebegrįš.
Pigus tualetinis popierius ir popieriniai rankšluosčiai
Skirtingai nuo brangaus tualetinio popieriaus, pigus jo analogas paprastai būna labai plonas, kartais net skylėtas, todėl norint patogiai tokiu popieriumi naudotis tenka  sulankstyti keliais sluoksniais. Rulonėlis sparčiai plonėja, o jei sutaupoma, tai ašara, nes atsargas dažnai tenka papildyti. 
Ta pati istorija ir dėl popierinių rankšluosčių: pigūs tiesiog subryzga pašluosčius rankas, todėl tenka atvynioti daugiau ir vėl netrukus skuosti į parduotuvę. Na, ir tas popieriaus minkštumas anaiptol nėra vien nereikšmingi reklaminiai pažadai. Vargu ar kam nors patiks naudoti tokiems delikatiems reikalams popierių, primenantį švitrinį.
Drabužiai, kurie nebetinka
Jei pagerėjus gyvenimui papilnėjote arba, priešingai, gerai paprakaitavę treniruoklių salėje sulysote, atiduokite savo drabužius kam nors kitam ar tvarkingai sukrovę į maišelius padėkite prie konteinerio. Neverta laukti ir tikėtis, kad netrukus jų vėl gali prireikti. Kam laikyti daiktus, kurie kaupia dulkes?
Pasenusi  kosmetika
Galbūt jums atrodo, kad kosmetika, kurios galiojimo laikas yra pasibaigęs, nepraranda savo savybių, bet iš tiesų taip nėra. Įpraskite reguliariai tikrinti savo veido ir kūno pagražinimo priemonių atsargas ir be gailesčio atsisveikinkite su pasenusia kosmetika taip pat, kaip išmetate sušvinkusį majonezą – juk nelaikote dvokti pradėjusio produkto šaldytuve.
Pigūs maisto produktai
Norint tinkamai maitintis, teks paišlaidauti, bet užtat išsaugosite savo sveikatą ir tapsite laimingesni, jei bent porą kartų per mėnesį nusipirksite raudonos žuvytės ar kokį avokadą.
Pigūs namų puošybos elementai
Jei jūsų namuose pigūs namų puošybos elementai, jūs arba neturite skonio, arba pinigų. Geriau susitaupyti ir nusipirkti kažką tikrai gražaus, negu tempti namo plastikines gėles ir menkaverčius suvenyrus, pagamintus Kinijoje.
Plastikinės dėžutės maistui 
Apverskime dėžutes dugnu į viršų ir atidžiai pažvelkime į sutartinius ženklus. Jei ant indų yra  „7“, „PC“, A (BPA), S (BPS), tada išmeskite plastiką be gailesčio. Toksiško plastiko virtuvės reikmenyse randama vis rečiau, bet jo dar galima aptikti. Tokiems indams tikrai nėra vietos sveiko žmogaus namuose, jie seniai moraliai paseno.
Parengė Leonas Grybauskas
varguoliaiplastikasKosmetika
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.