„Tai didžiausias Jungtinės Karalystės istorijoje oro bendrovės bankrotas“, – pareiškė administracija savo „Twitter“ paskyroje, paskelbusi apie tai, kad „Monarch“ ir jos atostogų įmonė nutraukė veiklą.
Skandalingas „Monarch Airlines“ žlugimas įvyko lygiai 3 valandą nakties, nes tada dauguma lėktuvų buvo nutupdyti ant žemės ir galėjo būti areštuoti.
Taip į tikrus spąstus pakliuvo daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių, kurie įstrigę oro uostuose tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek Europoje buvo priversti keisti savo planus, mat keleiviams, kurie šįryt jau laukė įlaipinimo į savo skrydžius, apie areštuotą įmonės turtą ir atšauktus skrydžius buvo pranešta tik paskutinę akimirką.
Oro linijos buvo apkaltintos ir dar vienu dalyku. Kaip paaiškėjo, kompanija iki paskutinės akimirkos lyg niekur nieko pardavinėjo skrydžių bilietus ir taip siekė kuo labiau prisipildyti savo kišenes.
75-erių moteris, kuri su savo vyru jau turėjo užsisakiusi ir sumokėjusi už savaitės laiko atostogas viename Portugalijos kurortų – Fare, į Jungtinėje Kraalystėje esantį Luton oro uostą atvyko pirmadienį apie 4 valandą ryto.
„Nebuvo jokių ženklų – nieko. Mes vis vaikštinėjome aplink registracijos stalą“, – sakė moteris.
Pora buvo priversta sumokėti dar apie 450 svarų ir nusipirkti kitų oro linijų bilietus tam, kad abu sutuoktiniai galėtų nuskristi į savo suplanuotų atostogų vietą. Tiesa, prieš tai skrydžio oro uoste pralaukus 12 valandų.
Tame pačiame oro uoste įstrigo ir lietuvių pora, kuri ryte atvykusi į oro uostą sužinojo, kad jų medaus mėnesiui skirtas skrydis buvo atšauktas.
31-erių Linas Linkunaitis su žmona Živile Rakauskaite sužinoję, kad išskristi visgi nepavyks, sakė jautęsi pasimetę. „Mes tik stengėmės išskristi medaus mėnesio, tačiau dabar jaučiamės visiškai sumautai.“
Pora, kuri susituokė vos prieš keletą dienų planavo skristi į Ispaniją, Malagą. Kaip pasakojo, jie vis bandė prisiskambinti „Monarch Airlines“, tačiau telefono niekas nekėlė.
„Mes tiesiog nebežinojome ką daryti“, – sakė jis, pasakojęs, kad oro uosto darbuotojai tada porai patarė susirasti kitą skrydį ir taip tęsti savo kelionę.
CAA „Monarch“ turimas ATOL licencijas buvo atnaujinusi iki 2017 metų rugsėjo pabaigos. Tarp didžiausių Didžiosios Britanijos oro bendrovių „Monarch“ užėmė penktą vietą.
Ji vykdė skrydžius iš penkių Didžiosios Britanijos oro uostų į 40 pasaulio miestų, tačiau daugiausia skraidino turistus į Ispaniją. Be lėktuvų bilietų, „Monarch“ taip pat siūlė atostogų paketus, kuriems tekdavo 5 proc. įmonės įplaukų.