Pasak Seinų viršaičio Arkadiuszo Nowalskio, tai ypač svarbi investicija Seinų plėtrai.
Sklypuose, esančiuose Seinų specialioje ekonominėje zonoje, už tuos 1,7 mln. zlotų planuojama įrengti būtinąją infrastruktūrą.
Teigiama, kad 4 hektarų plote bus nutiesti vidaus keliai, įrengtas apšvietimas, pakloti vandentiekio, kanalizacijos ir kiti reikalingi inžineriniai tinklai.
"Mes žinome, kad investicija į šią zoną yra suinteresuota ir Lietuvos farmacijos kompanija.
O infrastruktūros pagerinimas šioje teritorijoje leis Seinams konkuruoti su savo kaimynais – Suvalkais ir Augustavu", – sakė A.Nowalskis.
Saugo paslaptį?
Kokia tad Lietuvos įmonė sumanė imtis statybų Seinų laisvojoje ekonominėje zonoje.
„Žinoma, žinau, kur Seinai. Neturime ten jokių statybos planų“, – farmacijos įmonės „Valentis“ valdybos pirmininkas Vaidotas Deveikis buvo nešnekus.
„Nieko negirdėjau apie tai. Gal kas blefuoja? – sukluso Lietuvos farmacijos pramonės įmonių asociacijos prezidentas, bendrovės „Lux farmacija“ direktorius Zigmantas Dargevičius. – Vargu, ar tai galėtų būti vaistų gamintojai. Bet ir vaistų platintojų lenkai nenorėtų įsileisti. Konkurencija juk ten didelė.
Kita vertus, Seinai – greta Lietuvos. Ko ten lįsti, turint įmonę mūsų šalyje? Gal kas nors taip nori susireikšminti?"
Buvo sulaukęs pasiūlymo
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančios maisto papildų gamybos įmonės „Aconitum“ projektų vadovas Laimis Akramas patikino, kad neturi gamybos plėtros Lenkijoje planų. Bet pasiūlymo tai daryti buvo sulaukęs.
„Esu kažkada gavęs iš lenkų tokį pasiūlymą.
Dabar tokia situacija, kad Lenkijoje yra palankesnės nei Lietuvoje sąlygos gauti investicijų iš europinių fondų. Tačiau tų pinigų siekianti įmonė privalo būti registruota Lenkijoje.
Gali būti, kad kas nors ir prtakalbo su lenkais apie tokią galimybę“, – svarstė L.Akramas.