Remdamiesi tokiu skubotu karjeros pasirinkimu, profesionalūs karjeros ekspertai išskyrė net keletą ženklų bei situacijų, kurios atsakys į vienintelį ir pagrindinį klausimą, susijusį su karjeros pasirinkimo tinkamumu: „Ar šiandien aš teisingame kelyje?“
Jums nuobodu
Būna dienų, kai didžiąją laiko dalį darbe praleidžiame tiesiog svajodami. Paprastai, tai nutinka tada, kai visi dienos darbai ir užduotys būna baigtos dar pirmoje dienos pusėje. Tačiau kad ir kaip viskas atrodytų gerai, čia iškyla viena labai rimta problema – iššūkių trūkumas.
„Nuobodžiavimas darbe prasideda tada, kai vienos gautos užduotys pasidaro nuobodesnės už kitas. Bet kuriame darbe turi būti ir tokių užduočių, kurias jus atliksite su malonumu ir užsidegimu. Jei stengiatės tokių ieškoti pats, tai ženklas, kad reikia judėti toliau“, – sakė intenetinio darbo paieškų portalo „CV-Library“ kūrėjas Lee Biggins.
Darbe esate tarsi kitas asmuo
Žmonės, kurie darbe yra laimingi – darbo vietoje gali lengviau atsipalaiduoti, tačiau jei savimi būti galite tik išėję iš biuro – tai gali būti ženklas, kad savo karjeroje nesijaučiate komfortabiliai.
„Žmonės, kurie dirba jiems tinkamą darbą, darbe gali atiduoti visą save, o tai leidžia formuoti daug draugiškesnius ir gražesnius santykius su savo kolegomis“, – teigė intenetinio darbo paieškų portalo „ Glassdoor“ darbuotojas Joe Wigginsas.
Nemėgstate kalbėti apie savo darbą
Ar kada paklausiate savo draugų, kaip jiems sekasi darbe, užuot kalbėjęs apie savo darbo reikalus? O gal geriau klausinėjate apie nereikšmingus dalykus, pavyzdžiui, kokios pas jį darbe kėdės, vietoje to, kad pripažintumėte, jog pastaruoju metu darbe reikalai klostosi ne itin gerai?
„Ar iš tiesų esate entuziastingas ir didžiuojatės tuo, ką veikiate? O gal tiesiog tylite lyg į burną prisisėmęs vandens ir vengiate apie tai kalbėti? Jei nejučiomis pasirinkote pastarąjį variantą, tai ženklas, kad viskas tikrai nėra gerai“, – sakė J.Wigginsas.
Žmonės, kurie yra patenkinti savo darbu, paprastai nevengia apie tai kalbėti ir visiems bičiuliams mielai papasakoja apie savo veiklą bei kone visus kompanijos reikalus, o savo darbovietes net rekomenduoja savo draugams.
Iš biuro stengiatės išeiti kuo anksčiau
Be abejonės, kiekvienas darbuotojas turi turėti gerą darbo ir laisvalaikio balansą, nepaisant to, myli savo darbą ar ne, tačiau jei laikrodžiui išmušus 18 valandą jūs jau skubate prie durų išeiti – tai nėra geras požymis ir pasak specialistų, galbūt nesate teisingame karjeros kelyje.
„Žmonės, kurie yra užsisedėję savo darbe, turi mažesnį polinkį prisidėti prie komandos, grupės ar kompanijos veiklos, pavyzdžiui, tokių kaip įmonės susibūrimai ir panašiai. Jie taip pat yra linkę turėti didesnį norą iš darbo išeiti anksčiau nei nustatytosdarbo valandos“, – sakė J.Wigginsas.
Esate pavydus dėl kitų žmonių darbų
Jei kažkas gautų galimybę nemokamai apkeliauti pasaulį arba yra tame tarpe žmonių, kurie gauna įspūdingus atlyginimus už ne itin sunkų darbą – pavydo jausmas yra normalus palydovas. Tačiau Sandra Hill, „Page Personnel Finance“ direktorė teigia, kad pavydas dėl kitų žmonių turimo darbo nėra normalu.
„Jei kada kalbėdami su kitais žmonėmis pajautėte, kad pavydite ir manote, kad yra daugiau ir geresnių vietų dirbti – tai puikus indikatorius, kad nesate ten, kur norite būti“, – kalbėjo S. Hill.
Bijote eiti į darbą
Kartais visi šiek tiek nuliūstame, kai sekmadienį prisimename, kad pirmadienį vėl reikės eiti į darbą, tačiau yra tokių, kurie primadienio ryto žadintuvo bijo tiesiog paniškai.
„Nei vienas darbas nėra vertas jūsų sveikatos ir laimės, o jei jūsų rutina staiga tampa nebepakeliama – kažkas nėra gerai“, – sakė „Reed“ įdarbinimo agentūros vadovas Jamesas Reedas.
„Jei mintys apie pirmadienį ima gadinti jūsų savaitgalius, tai daug didesnė problema, negu paprastas ringėjimas keltis į darbą ir noras likti lovoje“, – apibendrino S.Hills.
Parengė Raminta Rakauskė