Tai bent verslo idėja: kalnų orą parduoda stiklainiuose

2017 m. kovo 20 d. 16:07
Tas, kuris bent kartą yra buvęs kalnuose žino, kad kad kalnų oras – ypatingas, jis pasižymi išskirtine švara ir gaivos pojūčiu.  Didžiojoje Britanijoje gyvenantis vyras sugalvojo, kaip pasinaudoti šiuo gamtos teikiamu turtu – Šveicarijos Alpių kalnų orą parduodant buteliuose už šveicarišką kainą.
Daugiau nuotraukų (2)
Šveicarijos mieste Bazelyje gyvenantis Johnas Greenas savo internetinėje parduotuvėje mountainairfromswitzerland.com už puse litro švaraus ir gaivaus Šveicarijos Alpių oro prašo 97 dolerių, o litras gryno oro čia gali atsieiti ir 167 dolerius., rašo portalas „The Local“.
Įdomu tai, kad į kainą įtrauktas ir butelio siuntimas į bet kurį pasaulio kampelį.
Tokia didelė šviežio Šveicarijos kalnų butelio oro kaina turi priežastį – dalis J.Greeno pelno keliauja į labdaros fondus. Net 25 proc. pajamų skiriami pagalbos ir plėtros organizacijai „World Vision“, kuri rūpinasi vandens valymo programos diegimu Afrikoje.
Buteliai gaivaus kalnų oro, kuriuos užsisako klientai iš viso pasaulio, atsiunčiami su sertifikatu bei GPS koordinatėmis, iš kurios vietos tiksliai oras buvo paimtas.
Tokie buteliai internetinėje parduotuvėje įvardijami kaip geriausia dovana vyrams ar moterims, kurie jau turi viską. Puslapyje taip pat sakoma, kad Šveicarijos kalnų oras yra geriausias ir gaiviausias oras visame pasaulyje.
„Kai jūs atidarote ledinio oro stiklainį, kurį prieš atidarant rekomenduojama atšaldyti šaldiklyje, jūs nuimate kamštelį ir galite pajusti tikrą bei gaivų kalnų oro gūsį iš Šveicarijos“, – rašoma internetinėje parduotuvėje.
Kad tokia veikla nėra apgavystė, patvirtino ir pats J.Greenas: „Mes iš tikrųjų keliaujame į slaptą vietą netoli Cermato, ten į butelį uždarome oro, grįžę priklijuojame etiketę ir išsiunčiame. Žinau, kad tai šiek tiek kvaila idėja, bet ji įdomi ir tai padeda surinkti šiek tiek pinigų labdarai“.
J.Greenas pripažįsta, kad kainos yra kiek per aukštos, tačiau sako, kad tokia kaina yra būtina norint padidinti „World Vision“ paramą.
„Turime tam tikrų išlaidų, pavyzdžiui, siunčiant prekę į bet kurią vietą pasaulyje. Aš noriu pabandyti sukurti tvarų verslą ir nenoriu būti 5 minučių išradėju bei paskui patirti didelių nuostolių. Jei bandysime mažinti kainą ir padaryti ją minimalią, mūsų verslas nebus tvarus ir teks jį baigti. Taip pat nepamirškime, kad tai – Šveicarijos oras, o Šveicarijoje viskas yra brangu“, – sakė J.Greenas.
J.Greenas Šveicarijos mieste Bazelyje gyvena jau 20 metų. Taip pat vyras turi savo sveikos gyvensenos patarimų svetainę.
Parengė Raminta Rakauskė

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.