Britai skelbia 16 priežasčių, kodėl verta atostogas leisti Lietuvoje

2017 m. kovo 13 d. 11:22
Britų dienraštis „The Telegraph“ savo skaitytojams pasiūlė aplankyti Lietuvą ir surado net 16 priežasčių, kodėl kitas atostogas britams reikėtų planuoti būtent mūsų šalyje.
Daugiau nuotraukų (6)
„Sukako 27 metai po to, kai Lietuva tapo pirmąją Sovietų Sąjungos šalimi, 1990 m. kovo 11 paskelbusia savo nepriklausomybę. Šiandien ši šalis pasižymi klestinčia turizmo pramone“, – gerų žodžių Lietuvai negailėjo „The Telegraph“.
Leidinys pažymi, kad praėję metai Lietuvos turizmui buvo rekordiniai – šalį aplankė 1,5 milijono svečių. „The Telegraph“ pateikia priežastis, kodėl šiemet Lietuva turėtų sulaukti dar daugiau turistų.
1. Tai Europos vidurys
Ir Baltarusija, ir Vengrija, ir kitos šalys mėgsta pasakyti, kad yra Europos viduryje. Tačiau moksliniai duomenys rodo, kad tikrasis Europos centras yra Lietuvoje, netoli Purnuškės kaimo.
Netoli vietos, žyminčios Europos vidurį įsikūręs ir Europos parkas, kuriame galima išvysti didžiausią skulptūrą pasaulyje, pagamintą iš televizorių.
2. Čia pigu
Lietuvos sostinė Vilnius garsėja kaip vienas pigiausių Europos miestų, kuriame alaus bokalas kainuoja mažiau nei 2,5 Eur.
„Čia galima leisti laiką klaidžiojant po didžiausią senamiestį centrinėje ir rytų Europoje, žvalgantis po kultūrinį palikimą, kuriame susipina barokas, gotika, renesansas ir Rusija arba prisijungiant prie vietinių visą naktį trunkančiose linksmybėse“, – rašė „The Telegraph“ kelionių žurnalistas Adrianas Brigde'as.
3. Tai tikra filmo aikštelė
BBC didžiąją dalį savo serialo „Karas ir taika“ filmavo Lietuvoje arba kaimyninėje Latvijoje. „Lietuva jau daugybę metų kuria filmus. Dažniausiai čia vaizduojama Rusija, bet Lietuva yra tapusi ir Anglija, kai čia buvo filmuojama „Elizabeth I“ ir net Šervudo giria, kai čia kūrė „Robiną Hudą“, – kalbėjo žurnalistas Johnas Gimlette, į Lietuvą vykęs specialiai dėl čia kuriamų filmų.
4. Košmarus keliantis Kryžių kalnas
„The Telegraph“ stebina Kryžių kalnas, įsikūręs visa netoli Šiaulių. Manoma, kad jis čia atsirado po mūšio 1831 m. ir nuo to laiko yra aplipęs didžiuliais bei visiškai mažais kryžiais ir Mergelės Marijos skulptūromis. Skaičiuojama, kad kryžių šioje vietoje gali būti apie 100 tūkstančių.
5. Kryžių kalnas netenkina?
Jei Kryžių kalnas įspūdžio nepaliko, Lietuva turi ir raganų kalną. Už kelių žingsnių nuo Kuršių Nerijos ant šio kalno galima aplankyti lauko galeriją, kurioje – 80 medžio skulptūrų, pasakojančių apie Lietuvos folklorą ir pagoniškas tradicijas.
6. Lietuva draugauja su Islandija
„The Telegraph“ pažymi, kad Lietuva palaiko artimus santykius su Islandija: „O juk visi myli Islandiją“.
Tai buvo pirma šalis, 1991 m. pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę, o šiandien apie tai primena Islandijos garbei pavadinta viena Vilniaus senamiesčio gatvių.
7. Čia galima pamatyti išskirtinių smėlio kopų
Lietuvoje tiesiog būtina aplankyti Kuršių Neriją – 98 kilometrų ilgio smėlio kopų pusiasalis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Į „Unesco“ kultūros paveldo objektus įtrauktoje vietoje galima išvysti aukščiausias Europoje judančias smėlio kopas.
„Ant smėlio kopų šliaužiantis pušų kilimas – retas natūralus gamtos stebuklas, išsilaikęs tobulai po Sovietų Sąjungos valdymo, kai užsieniečiams čia nebuvo galima net kojos įkelti“, – rašė kelionių žurnalistas Matthias Lufkensas.
8. Čia yra dar 3 „Unesco“ paveldo palikimai
„Unesco“ saugo ne tik Kuršių Neriją, bet ir istorinį Vilniaus senamiestį, Kernavę, kuri mena 10 tūkst. metų senumo gyvenvietes bei Struvės geodezinį lanką – grandinę paminklų, jungiančių 10 Europos šalių.
9. Lietuva turi galingą internetą
Lietuviai apie savo interneto spartą gal net nesusimąsto, bet užsieniečių ji nenustoja stebinti. „Galit netikėti, bet ši šalis gali džiaugtis didžiausia interneto sparta pasaulyje“, – rašoma „The Telegraph“ straipsnyje.
10. Nuostabioji katedra
Į Lietuvą vilioja ir Vilniaus neoklasicistinė katedra, baigta statyti 1783 m.
11. Vilniaus universitetas
Nemažiau žavus „The Telegraph“ atrodo ir netoliese įsikūręs Vilniaus universitetas, atidarytas 1579 m.
12. Kadaise tai buvo didžiausia valstybė Europoje
Nors šiandien žiūrint į žemėlapį sunku tuo patikėti, bet Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė kažkada buvo didžiausia šalimi Europoje ir valdė dabartines Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir Rusijos teritorijas.
13. Audringa praeitis
Lietuva buvo okupuota tiek nacių, tiek Sovietų Sąjungos. Apie tai šiandien primena Grūto parkas netoli Druskininkų. Jis tapo paskutinio poilsio vieta daugeliui tuos metus menančių paminklų.
1991 m., atgavus nepriklausomybę, sovietinės skulptūros iš visos šalies buvo pergabentos čia.
14. Jei norisi kažko įdomiau...
Jei paminklų neužtenka, „The Telegraph“ siūlo aplankyti ir išmontuotą Sovietų Sąjungos branduolinių raketų bazę Žemaitijos nacionaliniame parke.
15. Ypatingas muziejus
Nacionalinė dailės galerija Vilniuje taip pat paliko įspūdį apžvalgininkams. „Tai ryškios šiuolaikinės architektūros kompleksas, pripildytas naujausiais lietuvių menininkų darbais“, – rašoma straipsnyje.
16. Ypatinga skulptūra
Ne vieną gali nustebinti viena skulptūra Lietuva. Tai – paminklas Frank Zappa. Nors atlikėjas gimė Baltimorėje, o mirė Lon Andžele, lietuviams jis tapo laisvės simboliu. Šis simbolis turėjo žymėti komunizmo pabaigą, bet kartu priminti, kad tai nebuvo padėtis be išeities.
AtostogosTurizmasLietuva
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.