Anot V. Gaubytės, jos naujos pareigos pirmiausia turės įtakos LITBIOMOS veiklai: Lietuvos organizacija turės daugiau „svorio“ priimant europinio lygio sprendimus, galės dalintis savo patirtimi su mažiau šį sektorių išvysčiusiomis, bet centralizuotą šilumos tiekimo sistemą turinčiomis šalimis ir galės mokytis iš Skandinavijos valstybių, kaip toliau teisingai vystyti šį sektorių Lietuvoje.
„LITBIOMOS potencialas ir visa Lietuvos energetikos srityje sukaupta patirtis yra naudinga kitoms Europos šalims pirmiausia todėl, kad mes turime sėkmingą patirtį dujas keičiant biokuru centralizuotoje šilumos tiekimo sistemoje. 2015 m. biokuro dalis centralizuotoje šilumos tiekimo sistemoje sudarė apie 61 proc., 2016 m. – jau apie 65 proc., o 2020 m. planuojamas realus panaudojimas sieks 80 proc. Nemaža dalis valstybių dar tik eina šiuo keliu, tad Lietuva gali būti puikiu pavyzdžiu. Tuo pačiu Lietuvoje dar turime neįgyvendintų darbų. Vienas tokių – anglies dioksido (CO2) mokesčio įvedimas. Tikimės ne tik šį, bet ir kitus Lietuvai svarbius klausimus spręsti remdamiesi dar labiau pažengusių šalių pavyzdžiu ir esame įsitikinę, kad tai padės turėti ne tik stiprią šalies ekonomiką, bet ir švarią aplinką. Tikiu, kad visų šių tikslų bus lengviau siekti prisijungus prie AEBIOM valdybos“, – komentuoja LITBIOMA direktorė Vilma Gaubytė.
Europos biomasės asociacija AEBIOM buvo įkurta 1990 m. siekiant atstovauti biomasės energetikos sektoriui visoje Europoje ir tobulinti darnią biomasės energetikos plėtrą užtikrinant geriausias sąlygas savo nariams. AEBIOM valdybą sudaro 14 narių, iš kurių pusė rotuojami kasmet – juos renka Generalinė Asamblėja (visi pilnateisiai AEBIOM nariai). AEBIOM valdybos nariai dalyvauja valdybos susirinkimuose, darbo grupėse, bendroje AEBIOM veikloje, sprendžia klausimus, susijusius su AEBIOM plėtra ir įgyvendina strateginius veiksmus sektoriui aktualiose srityse.
LITBIOMA vienija daugiau kaip 50 įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, deginimo technologijų ir agro biomasės naudojimo srityse. Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos AEBIOM, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (WBA) narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje. Biomasės energetikos sektorius per metus sukuria 7,5 tūkst. darbo vietų, 2017 m. žadamas augimas iki 10 tūkst., o atlyginimų vidurkis siekia 1 110 eurų. Technologijų yra eksportuojama už 50 mln. eurų. Biokuro pramonės apyvarta per metus siekia 300 mln. eurų.