Turistus Tailande vilioja į rojų, kuriame nėra net telefono ryšio

2016 m. spalio 9 d. 16:21
Aida Murauskaitė
„Sabai, sabai“, – tokią frazę ne kartą teko girdėti Tailande. Tai reiškia „laimingas“, „atsipalaidavęs“ ar tiesiog „mėgaukis“. Ją ištarė ir Shaunas. Jaunas vyras, iš gimtosios Pietų Afrikos Respublikos persikraustęs į Aziją, jau gerai perprato, ką reiškia Tailande mėgautis tiek didmiesčių šurmuliu, tiek visiška tyla poilsiavietėje, plūduriuojančioje ant Čolano (Cheow Lan) ežero.
Daugiau nuotraukų (116)
Šis ežeras – Soko Kalvų (Khao Sok) nacionalinio parko pasididžiavimas. Parkas, esantis Tailando pietuose, Surat Tanio provincijoje (Surat Thani), garsėja džiunglių takais ir kalkakmenio uolomis, kyšančiomis iš po vandens – 600 metrų virš jūros lygio. Išskirtinis bruožas – ramybė ir tyla. Taip pat tai, kad čia nėra interneto ryšio. Vietiniai tuo netgi didžiuojasi.
Artimiausias oro uostas – Surat Tanio mieste, iki kurio apie dvi valandas kelio automobiliu. Į Surat Tanį skraidina kelios vietos oro bendrovės. Tarkim, galima rasti skrydį pirmyn ir atgal su „Air Asia“ už 1500 Tailando batų (apie 40 eurų).
Sukūrė Tailando Guiliną
Soko Kalvų nacionalinis parkas atogrąžų miškuose įkurtas 1980 metais. Užtvenkus upę, 739 kvadratinių kilometrų parke susiformavo 165 kvadratinių kilometrų ežeras. Jį itin pamėgo turistai. Verslo giją netruko užčiupti ir vietos verslininkai – skaičiuojama, kad ant ežero įsikūrę 12 plūduriuojančių viešbučių-kurortaviečių.
Dažniausiai tai bambukiniai nameliai, tačiau galima išvysti ir šiuolaikinių pastatų, kurie sunkokai dera šiame poilsio rojuje.
Tiems, kas keliavo po Guiliną Kinijoje, bus aiškiau, kaip viskas čia atrodo. Soko Kalvose taip ir sakoma, kad čia – Tailando Guilinas.
Apsistoti galima ir sausumoje – pačiame Soko Kalvų kaimelyje. Čia nemažai nebrangių nakvynės vietų mediniuose nameliuose, vasarnamiuose ar nakvynės namuose.
Tiems, kurie ieško vienumos
Shaunas iš Pietų Afrikos Respublikos dirba kurortavietėje „500 rai“ – ant Čolano (Cheow Lan) ežero plūduriuojančiame medinių namelių komplekse. Dieną čia girdėti tik kaip plūdurai po nameliu atsitrenkia į medinį taką ant vandens, vedantį link pastato, kuriame įsikūrusi registratūra, restoranas, virtuvė.
Naktį tuksėjimas nurimsta. O ryte, kai dar tik sklaidosi rūkas, apie šeštą valandą, pravėręs duris, vedančias į mažytę terasą, gali išsyk pūkštelėti į ežerą, kuriame pilna mineralų, ir plaukioti vienas. Arba pasiirstyti kanoja.
Tokia vieta itin tinkama medaus mėnesiui arba tuomet, kai norisi į negyvenamą salą, kurioje kartkartėmis vis dėlto pasirodo vienas kitas žmogus. Čia vilioja ir tuos, kurie mėgsta žygius po džiungles menančius miškus.
Beveik penkerius metus veikiančios kurortavietės „500 rai“ šeimininkas Atiratas Danphattharaworawatas (kad turistai liežuvio nenusilaužtų, prisistatantis angliškai „Bubble“) kone didžiuodamasis pabrėžia, kad šiame kurorte nėra bevielio ryšio, o ir mobilusis telefonas neveikia. Ir išties dažnas darbuotojas nešiojasi raciją.
Jau po kelių valandų viešėjimo čia pamiršti vis pasižiūrėti į mobilųjį telefoną. O kai kartą išvysti netyčia atklydusią žinutę, nuoširdžiai nustembi.
Nakvynė – ir už kelis, ir už kelis šimtus eurų
Apsistoti „500 rai“ – 10 namelių, kuriuose yra 16 kambarių, kurortavietėje – kainuoja nemažai. Para vienam žmogui atsieina 12,5 tūkst. batų (apie 312 eurų). Į šią kainą įskaičiuota nakvynė dviviečiame namelyje, maitinimas, čia rengiamos ir maisto ruošimo pamokos, atvežimas ir nuvežimas į oro uostą ar tą vietą, iš kurios galėsite nukakti į kitą savo kelionės punktą, taip pat ekskursijos po ežerą, per kurias galima pasidairyti į laukinius gyvūnus, tarkim, beždžiones dramblius, tapyrus, tigrus, žinoma, jei jie užsimano nusileisti prie ežero.
Dažniausiai čia žmonės atvyksta dviem trims dienoms. Anot „500 rai“ šeimininko, į Soko Kalvas prie ežero traukia tuos, kurie išsiilgę ramybės. Dažnai čia atkeliauja šeimos su vaikais. Per metus „500 rai“ sulaukia apie 20 tūkst. klientų.
Atiratas pasakojo, kad pats kadaise gyvenęs triukšmingai, tačiau daug kas pasikeitė, kai baigęs inžinerijos studijas, būdamas 28 metų, grįžo į gimtinę ir ėmėsi verslo, kurį dabar, būdamas 35-erių, ketina plėsti. Netrukus virš to paties ežero iškilsiąs dar vienas plūduriuojantis kurortas iš medinių namelių. Ten bus 25 kambariai.
Pasak jo, investicijos į naująjį kurortą sieks 42-50 mln. batų.
Nuvykus į Soko Kalvų nacionalinį parką, galima įsikurti ir Soko Kalvų (Khao Sok) kaimelyje sausumoje – šitaip kur kas pigiau (galima rasti kuklią, bet egzotišką nakvynę ir už 10 eurų dviem), tačiau tokiu atveju iki ežero reikės važiuoti, o jau tada nuomotis laivelį ar užsisakyti ekskursiją ir šitaip pasiplaukioti po ežerą, aplankyti koralų urvus, pasigrožėti krioklių (Paed-Sian), aplankyti žvejų kaimelius.
TurizmasTailandasKelionės
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.