1993 metais Vilniuje, Naugarduko gatvėje, buvo atidaryta viena pirmųjų „Maximų“. Naujos parduotuvės atidarymo šventė vėl nukėlė į tuos laikus – skambėjo tuomet populiari muzika, o mašinų stovėjimo aikštelėje darbuotojus pasitiko antros kartos golfas – automobilis, apie kurį 1993 m. tikriausiai svajojo ne vienas.
„Turite vieną nuostabiausių parduotuvių, didžiuokitės tuo“, – per atidarymą darbuotojams sakė „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.
„Simboliška, kad naujausią tinklo parduotuvę atidarome kaip tik toje vietoje, nuo kurios prasidėjo „Maxima“ prekybos tinklo istorija. Nuo paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžios šis rajonas buvo svarbi sostinės prekybos vieta, galima sakyti, sukūrusi tvirtą pagrindą moderniai mažmeninei prekybai šalyje“, – sakė jis.
Ypatinga parduotuvė
Naujoji „Maxima“ tikrai išsiskiria – ji žymiai erdvesnė, todėl vaikščioti čia patogu. Taip pat tai pirmoji parduotuvė, pritaikyta silpnaregiams ir akliesiems.
„Daugiau dėmesio šioje parduotuvėje bus skiriama šviežiam maistui, populiariausioms prekėms ir darbuotojams – jiems stengėmės sukurti moderniausias ir patogiausias darbo vietas“, – pasakojo tinko operacijų valdymo vadovas Tomas Mačernis.
Į parduotuvę buvo investuota 15,5 milijono eurų. Net 2 milijonai iš jų buvo skirti infrastruktūrai tobulinti – atnaujintas visas transporto mazgas, renovuoti keliai, įrengti šaligatviai, dviračių takai bei takai akliesiems.
Naujojo prekybos centro “Maxima XX“ pirkėjams įrengta daugiau kaip 250 automobilių ir 15 dviračių stovėjimo vietų, 2 elektromobilių įkrovimo stotelės. Didžioji dalis, 2,75 tūkst. kv. metrų, prekybos centro ploto skirta prekybos salei, dar apie 1,5 tūkst. kv. metrų – pagalbinėms patalpoms, 270 kv. metrų skirti nuomai.
Tikimasi, kad ši parduotuvė padės prekybos tinklui pasiekti 1 milijono eurų apyvartą per dieną. Gruodį į šią vietą persikels ir visa įmonės administracija.
Prie prekybos centro prijungtame keturių aukštų biuro pastate iki metų pabaigos bus įrengtas 430 darbo vietų administracijos biuras, 12 posėdžių kambarių, apsaugos postas, valgykla, kurioje vienu metu galės pietauti net 90 darbuotojų. Administraciniame pastate taip pat bus įdiegtos inovatyvios energiją taupančios ir aplinką tausojančios šildymo bei apšvietimo sistemos.
Keičia miesto veidą
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė džiaugėsi, kad nauji objektai keičia viso Vilniaus miesto veidą: “Naujamiestis – tai vienas sparčiausiai besiplečiančių sostinės rajonų, pastebimai keičiantis šios miesto dalies veidą. Savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas plėtojant miestą yra visų mūsų prioritetas. Taip bendradarbiaudami šiandien turime pagerintą Naujamiesčio aplinką bei pagerintą miesto erdvę aplink pastatą.“
Operacijų valdymo vadovas T.Mačernis teigė, kad keisti miestą – vienas iš prekybos tinklo prioritetų: „Statydami naujus objektus visuomet galvojame apie tris aspektus: kokią naudą kursime iš ekonominės, socialinės ir aplinkosauginės pusės.“
„Šie metai mums ypatingi, nes matydami tendencijas vėl grįžome prie aktyvios plėtros. Atidarėme ir dar atidarysime 20 naujų parduotuvių, rekonstruosime dar 14-a“, – kalbėjo T.Mačernis. Jo teigimu, šiuo metu „Maxima“ orientuojasi į tvarią plėtrą ir daugiausia dėmesio skiria kokybei.
Planuojama, kad plėtrai skirtos investicijos šiemet sieks iš viso 34 mln. eurų.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 237 parduotuvės “Maxima“, jose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.