Sukūrus galingą technologijų ir prieigos prie beveik 40 didžiausių obligacijų rinkos likvidumo tiekėjų derinį, bus pradėta dirbti žymiai veiksmingiau ir sumažės klientų prekybos sąnaudos.
„Saxo Bank“, kurio specializacija — internetinės prekybos ir investicijų sritis, praneša, kad, imdamasis pirmąkart visiškai skaitmenizuotai prekiauti įmonių bei vyriausybių skolos vertybiniais popieriais, radikaliai keičia prekybą fiksuoto pajamingumo finansinėmis priemonėmis.
Šis sprendimas suteiks „Saxo Bank“ klientams galimybę prekiauti daugiau nei 5 000 investicinį reitingą ir aukštą pajamingumą turinčių viso pasaulio įmonių bei vyriausybių obligacijomis, denominuotomis 20 valiutų. Priimtas sprendimas bus įgyvendintas spalio mėnesį, pasitelkiant banko kelių aktyvų prekybos platformą „SaxoTraderGO“.
„Saxo Bank“, remdamasis savo technologiniu meistriškumu ir ryšiais su 40 didžiausių obligacijų rinkos likvidumo tiekėjų, pasiūlys individualiems ir institucijoms atstovaujantiems klientams skaidresnę, pigesnę bei veiksmingesnę prieigą prie investavimo galimybių fiksuoto pajamingumo finansinių priemonių rinkoje.
Šis žingsnis — tikra revoliucija prekybos obligacijomis srityje, kur šiuo metu rankiniu būdu atliekamos užklausos dėl kainos, siūlant rinktis iš vos kelių, o kartais ir vienintelio banko. Dabartinis procesas yra neveiksmingas, jis neleidžia visiškai pasinaudoti rinkos gyliu, likvidumu bei rinkoje siūlomų kainų įvairove.
„Saxo Bank“ skaitmeninis obligacijų prekybos sprendimas tiesiogiai, skaidriai ir veiksmingai įtrauks kiekvieną klientą į visą konkurencingą pasaulinę obligacijų rinką. Visi obligacijų pavedimai bus nukreipti į optimizuotą aukcioną, kuriame dalyvaus iki 40 didžiausių obligacijų rinkos likvidumo tiekėjų. Naudojantis technologijomis, dauguma sandorių bus sudaryti vos per kelias sekundes, taip pat — ir tai svarbiausia — dėl gausaus dalyvių būrio susidarys konkurencinga aplinka, todėl klientai pajus, kaip reikšmingai sumažės prekybos sąnaudos. Taip, „Saxo Bank“ pasiūlius klientams visiškai skaitmenizuotą prekybos sprendimą, pasižymintį masto ekonomija, įmonių obligacijų kainos pagerės vidutiniškai 30 bazinių punktų, o vyriausybių obligacijų — 5—10 bazinių punktų.
Didieji instituciniai investuotojai jau kurį laiką turėjo elektroninę prieigą prie likvidžių vyriausybių bei įmonių skolos vertybinių popierių, tačiau didžiajai daliai investuotojų iki šiol elektroninė prekyba obligacijomis nebuvo pasiekiama. „Saxo Bank“ siekia pakeisti šią situaciją ir demokratizuoti prieigą prie efektyvios obligacijų prekybos.
„Sunku įsivaizduoti labiau perversmui pribrendusią rinką nei obligacijų. Telefonu prekiaujančio obligacijų maklerio vaizdas, kai internetas paveikė beveik visus kitus finansų rinkos elementus, jau nekalbant apie kiekvieno mūsų gyvenimą, aiškiai reikalauja pokyčių. Investuotojai turi paklausti savęs, ar jie nori ir toliau prekiauti, pasikliaudami preliminariais vienintelio banko kainų pasiūlymais, ar vis dėlto yra pasirengę mėgautis geriausiomis kainomis, pasiūlytomis 40 obligacijų tiekėjų iš viso pasaulio, įskaičiuojant didžiausius pasaulinius bankus.
Tai, kad klientai įgalinami veiksmingiau prekiauti obligacijomis, natūraliai pratęsia mūsų misiją ir istoriją. Šią tendenciją paskatino ligšiolinis investavimo bei prekybos demokratizavimas, taip pat tai, kad suvienodintos sąlygos mažmeniniams ir instituciniams klientams, kuriomis jie gali pasiekti finansų rinkas“, — teigė „Saxo Bank“ direktorius ir bendrasteigėjas Kimas Fournaisas, komentuodamas, kaip įgyvendinamas naujasis sprendimas.
„Didžiuojuosi, jog „Saxo Bank“, demokratizuodamas investavimą bei prekybą, pasiekė, kad obligacijų rinka iš tikrųjų būtų skaitmenizuota. Daugeliui paslaugų teikėjų, bandžiusių išspręsti elektroninės obligacijų prekybos klausimą, nepasisekė, nes jie pasirinko neteisingą kelią — bandė perkelti akcijų prekybos principus į susiskaidžiusią obligacijų rinką, ignoruodami tai, kad trūksta likvidumo, ir nepaisydami preliminarių siūlomų kainų. Kiti rėmėsi skaitmeninio fasado maskuojamu rankiniu darbu, taip ir nesukurdami visiškai skaitmenizuotos vertės grandinės. O mes sukūrėme investuotojams iš prekybos akcijomis atpažįstamą sąsają, siūlančią skaidriai ir greitai atlikti pavedimus. Tai jai padeda padaryti technologija, lengvai susidorojanti su žymiai sudėtingesnėmis susiskaidžiusios obligacijų rinkos problemomis.
Klientai pageidauja ir rinkos kontrolieriai prižiūri, kad veikla visų pirma būtų skaidri. Remdamiesi naujuoju savo sprendimu, už teikiamas paslaugas imsime komisinį mokestį. Tai priešinga rinkos standartui — kainų skirtumu paremta kainodara ne visuomet yra skaidri klientams,“ — teigė „Saxo Bank“ Fiksuoto pajamingumo finansinių priemonių skyriaus vadovas Simonas Fasdalas.