„Inicijuodami inovacijų renginių ciklą norime paskatinti žmones dar labiau domėtis inovacijomis, padėti suprasti, iš kur jos atsiranda, kaip jas kurti patiems, supažindinti su jau sėkmingais šalyje sukurtais inovacijų pavyzdžiais ir prototipais. Todėl „Inovacijų savaitės 2016“ metu kas dieną vis kita miesto erdvė taps traukos centru – visuomenei duris atvers inovatyvios įmonės, laboratorijos, bus organizuojami pažintiniai turai po atviros prieigos centrus, renginiai mokslo ir technologijų parkuose, kūrybinėse dirbtuvėse, vyks seminarai, atviros paskaitos, kontaktų mugės, diskusijos su sėkmingai dirbančiais verslininkais, inovacijų ir technologijų paroda, verslo ir mokslo piknikas“, – pasakoja ūkio viceministras Marius Skarupskas.
Besidomintieji inovacijomis galės dalyvauti pažintiniuose turuose, kurių metu bus demonstruojama, kaip kepti blynus 3D spausdintuvu, pasivažinėti elektriniu paspirtuku ar elektrine riedlente, išmaniai fotografuoti ar net sujungti mikroschemas. Taip pat bus sudaryta galimybė apsilankyti saulės energijos technologijas ir sprendinius kuriančias, medicininę įrangą, lazerius ir pan. gaminančias įmones. Per inovacijų savaitę viename prekybos centrų susipažinsite su lietuviais inovacijų kūrėjais ir jų pasiekimais – bus eksponuojamas biometrinis alkotesteris, žuvų sonaras, išmanusis vonios kilimėlis, daugkartinė užrašų knygutė ir kitos naujovės.
Apie tai, kodėl svarbu būti kūrybingam ir kaip gimsta inovacijos, diskutuos garsūs Lietuvos verslo, mokslo, meno atstovai. Atvirose paskaitose bus nagrinėjamos pasaulinės inovacijų tendencijos, vyks ne vienas renginys verslui ir profesionalams aktualiomis inovacijų temomis.
Tarp renginių minėtina jau tradicija tapusi tarptautinė inovacijų konferencija „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“, kurioje šiais metais daugiausia dėmesio bus skiriama inovacijoms palankios aplinkos kūrimui. Konferencijos metu bus dalijamasi įžvalgomis apie finansinių technologijų plėtrą Lietuvoje, diskutuojama apie dalijimosi ekonomikos, daiktų interneto plėtros ir palydovinių duomenų panaudojimo Lietuvoje iššūkius, aptariami naujų produktų įvedimo į rinką klausimai. Konferencijos metu tradiciškai bus apdovanotas konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ nugalėtojas.
Per „Inovacijų savaitę 2016“ pirmą kartą visiems besidomintiems duris atvers didžiausi bei stipriausi Lietuvoje „Saulėtekio slėnio“ mokslo centrai ir inovatyvios verslo įmonės. Sužinosite apie genų redagavimo žirklių naudą, žmogaus smegenų tyrimų paslaptis, pamatysite, kaip kuriamos laikui nepavaldžios konstrukcijos, sužinosite, koks pirmasis lietuviškas produktas pateko į „Apple“ parduotuves, ir dar daugiau.
Teritorijoje tarp „Saulėtekio slėnio“ mokslo ir technologijų parko ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto centrinių rūmų vyks verslo ir mokslo piknikas, kurio metu bus galimybė pasiklausyti diskusijos, kaip idėjos tampa inovacijomis, paskanauti taikant inovacijas pagamintų patiekalų, išbandyti droną.
Kaune taip pat gausu renginių. Pavyzdžiui, inovatyvių produktų parodoje bus pristatomi Kauno technologijos universiteto mokslininkų, „Startup Space“ pradedančiųjų įmonių bei Kauno mokslo ir technologijų parko įmonių įnovatyvūs išradimai. Technologijų demonstravimo centre bus galima apžiūrėti pirmojo lietuviško palydovo „LitSat1“ maketą, asmens dokumentų, banknotų ir kitų dokumentų apsaugai naudojamas hologramas, elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“ ir kitus išradimus.
Vytauto Didžiojo universitete bus galima susipažinti su robotikos, genetikos, neuromokslų, multimedijų laboratorijomis ir jose atliekamais moksliniais tyrimais. Ekskursijos metu bus pasakojama, kaip kuriami nauji kovos su vėžiniais susirgimais būdai naudojant biotechnologijas, susipažinsite su smegenų veiklos tyrimais, taip pat su išplėstinės ir virtualios realybės kūrimu ir panaudojimu buityje, sužinosite apie robotikos galimybes ir perspektyvas mūsų gyvenime.
Inovacijų savaitę užbaigs Vilniuje prie Baltojo tilto vyksianti šeimos šventė, kurioje vyks robotų eisena, lenktynės ir kovos. Visi susirinkusieji galės stebėti bepiločių skraiduolių pasirodymą, bepiločių kovas su kliūtimis, o jaunieji inovatoriai galės susikonstruoti robotą ir dalyvauti eitynėse bei gauti apdovanojimą. Per šeimų pikniką bus pristatyti technologiniai būreliai tėvams ir vaikams.
„Inovacijų savaitės 2016“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su partneriais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių ir technologijų parku, „Saulėtekio slėnio“ mokslo ir technologijų parku, Fizikų instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, taip pat su mokslo ir studijų institucijomis: Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedmino technikos universitetu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Vytauto Didžiojo universitetu. Prie „Inovacijų savaitės“ prisijungė ir sėkmingai dirbantys verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai.
Išsamią „Inovacijų savaitės 2016“ programą galima rasti adresu www.inovacijusavaite.lt.