Visi kalba apie amerikiečių bankų perspektyvą , tačiau pasekmės europiečių finansų bendrovėms bus kur kas rimtesnės. Bankams iš JAV, naudojantiems Londoną kaip vartus į ES, Europa nėra tokia ir svarbi. Jai tenka 20-30 proc. pelno nuo operacijų kapitalo rinkoje. Ataskaitoje išnagrinėti apie 60 Europos bankų, turinčių padalinius Didžiojoje Britanijoje. Tarp jų yra tokios tarptautinės finansų grupės kaip „Deutsche Bank“, „Commerzbank“, „BNP Paribas“, „Santander“, „Societe Generale“.
Dabar Londone esantiems padaliniams iš žemyninės Europos dalies nereikalingas nuosavas kapitalas. Tai gali pasikeisti po „Brexit“, jeigu Didžioji Britanija liks už bendros rinkos ir europiečių bankai negalės naudotis licencijomis savo gimtosiose šalyse, kad tęstų verslą Jungtinėje Karalystėje.
Tikėtina, kad kai kurie bankai bus priversti Londone sukurti tarpines bendroves, kaip tai padarė bankai iš JAV. Didžiosios Britanijos ir ES vadovybė pareikalaus, kad jie būtų turėtų pakankamai kapitalo, mano BCG ekspertai.
Vien tik Vokietijos bankams gali prireikti papildomų 10 mlrd. dolerių kapitalo ir dar tiek pat – skolos, kurią galima kotiruoti bankroto atveju. BCG apskaičiavimu, bankams iš kontinentinės Europos gali prireikti 30-40 mlrd. eurų. Didžioji šios sumos dalis teks 10-čiai stambiausių žemyno bankų.
Europiečių rinkoms tenka nuo 50 iki 70 proc. visų Londono operacijų kapitalo rinkose ir Didžiosios Britanijos sostinė bent dalies šio verslo neteks. „Brexit“ taip pat padidins padalinių metines išlaidas 8-22 proc., kadangi tam tikrą verslo dalį teks dubliuoti ir ES, ir Didžiojoje Britanijoje, o tam tikrą veiklą tarp šių zonų padalinti. Be to, bankai gali atsisakyti tam tikrų operacijų formų.
Jeigu investiciniams bankams teks išvesti operacijas iš Londono, papildomos išlaidos sudarys maždaug 1,5 mlrd. dolerių per metus, neseniai ataskaitoje pranešė „JPMorgan Chase“ analitikai.