Per penkis mėnesius žinyba patikrino 269 150 dekalitrų degtinės ir nustatė, kad iš to skaičiaus 94 640 dekalitrų (35,2 proc.) yra nelegali.
Per ataskaitinį laikotarpį žinyba iš viso patikrino 646 830 dekalitrų etilo spirito ir alkoholinių gėrimų. Nustatyta, kad beveik 42 proc.(269 840 dekalitrų) pagaminta nelegaliai.
Prieš metus vyriausybinės konkurencingumo didinimo ir alkoholio rinkos reguliavimo komisijos nariai skirtumą tarp degtinės gamybos ir pardavimo apimčių įvertino 22,5 proc. arba 14,4 mln. dekalitrų.
Tada Federalinės ir regioninių alkoholio rinkų tyrimų centro direktorius Vadimas Drobizas įvardijo visai kitą skaičių – 65 procentus.
Priminsime, kad suvedus 2015 metų rezultatus paaiškėjo, jog degtinės gamyba Rusijoje sumažėjo 22,3 proc., o išsiuntimas iš gamyklų – 24,8 procento. Šį kritimą analitikai pavadino rekordiniu šiuolaikinėje istorijoje, o rinkos dalyviai paaiškino, kad legalią produkciją, kuri tapo sunkiau įperkama vartotojams dėl didelio akcizo, pradėjo išstumti nelegalūs gamintojai.
Pernai gruodžio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasisakė prieš alkoholio kainų didinimą, kadangi tai gali duoti priešingą rezultatą – „surogatų vartojimo padidėjimą“.
Valstybės biudžetas dėl nelegalios alkoholio gamybos pernai prarado nuo 200 iki 270 mlrd. rublių, sakoma „Interfaks“ pranešime.
Parengė Leonas Grybauskas