Iki šiol įstatyme buvo įtvirtinta, kad tabako gaminių įsigijimas ir vartojimas negali būti skatinamas, o rėmimas turi būti ribojamas. Įsigaliojus įstatymui taip pat bus draudžiama renginius, skirtus asmenims iki 18 metų, remti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio tabako gamintojams.
Įstatymo pataisas inicijavęs Antanas Matulas teigė, kad panašių veiksmų reikėjo imtis daug anksčiau: „Lietuva jau seniai yra ratifikavusi Pasaulio sveikatos organizacijos Tabako direktyvą, kurioje parašyta, kad tabako gamintojai negali remti jokių renginių. Šios nuostatos turi būti perkeltos ir į mūsų įstatymus, tai labiau techninis klausimas.“
A.Matulas apgailestavo, kad ankstesnės Vyriausybės to nepadarė, tačiau prisipažino, kad ir jis pats nerodė iniciatyvos: „Iš daleis čia yra ir mano kaltė, dėl to mušuosi į krutinę.“
Darius Petrošius sukritiko, kad įstatymų pataisos – labai fragmentiškos. „Visi siūlymai primena trupinimą po truputį, ar jūs taip sąmoningai darote, ar mintys ekspromtu gimsta?“
Alma Monkauskaitė taip pat ragino imtis daugiau veiksmų: „Kovojam po truputį, reikėtų ką nors padaryti iš esmės, kad bent Seimo nariai ir ministrai, ypatingai sveikatos ministras, neberūkytų.“
A.Matulas, savo ruožtu, į klausimus atsakė kritikuodamas ankstesnes Vyriausybes: „Neminėsiu kieno, bet 2001 m. visa tabako ir alkoholio politika buvo liberalizuota, nes iki tol turėjome griežčiausius Europoje tabako ir alkoholio įstatymus.
Kai viskas buvo liberalizuota, pakako 7 metų, kad taptume viena labiausiai prasigėrusių ir praisrūkusių tautų Europoje ir pasaulyje. Dabar po truputi gliaudome tuos įstatymus ir bandome ištaisyti klaidas, padarytas 2001 m.“
Panašu, kad gali būti bandoma imtis ir naujų įstatymų projektų, kuriais būtų griežtinama Lietuvos tabako kontrolės politika.
Tvirtinant Seimo ateinančios savaitės darbotvarkę, A.Matulas pasiūlė į ją įtraukti ir svarstymus apie rūkimo gyvenamųjų namų balkonuose uždraudimą.
„Esu parengęs projektą ,sulaukiu tikrai daug skundų iš gyventojų“, – sakė jis.