Ištuštėję Turkijos kurortai dūsauja be pinigingų rusų

2016 m. birželio 4 d. 15:59
Gintaras Šiuparys („Lietuvos rytas“)
Iš Lietuvos į Turkiją kasdien išskrenda po kelis lėktuvus poilsiautojų, bet čia besiveržiantys lietuviai tėra lašas jūroje. Turistų jūroje, kuri šįmet smarkiai nusekusi.
Daugiau nuotraukų (3)
Ištuštėję Viduržemio jūros pakrantės kurortai laukia nesulaukia metų metus čia važiuodavusių pinigingų rusų.
Incidentas, per kurį buvo numuštas Rusijos naikintuvas, praėjusių metų pabaigoje įžiebė tarpvalstybinį konfliktą. Jo pasekmė – kone visiškai nutrūkęs milijoninis rusų turistų srautas.
Pykčiu pratrūkusi Rusijos valdžia uždraudė kelionių agentūroms pardavinėti kelionių į Turkiją paketus, buvo atšaukti užsakomieji skrydžiai ir panaikintas bevizis režimas.
Bet tai tapo gera naujiena turistams iš Lietuvos – turkų viešbučiai poilsiautojus vilioja tokiomis nuolaidomis, apie kurias anksčiau buvo galima tik pasvajoti.
Viešbučiams – badmetis
15–20 eurų per parą – už tokią kainą dabar galima ne tik apsigyventi penkių žvaigždučių viešbutyje, bet ir naudotis paslauga „viskas įskaičiuota“. Anksčiau už tokią sumą buvo įmanoma apsistoti geriausiu atveju 3 žvaigždučių viešbutyje.
Vienas tokių – prieš 2 metus Tiurklero gyvenvietėje pastatytas prabangus viešbutis „Alan Hafira Deluxe Resort & SPA“.
Šiame nuo Viduržemio jūros pakrantės vos 350 metrų nutolusiame komplekse vienu metu gali ilsėtis per 2000 žmonių, bet gegužės pabaigoje dauguma numerių – tušti.
Vos penktadaliu pajėgumo dirbantis viešbutis šiek tiek atgyja tik savaitgaliais, kai neįtikėtinai mažų kainų suvilioti suvažiuoja papramogauti vietos poilsiautojai.
Tačiau ir didžiulės nuolaidos nepadeda – net savaitgaliais vis tiek tuščias mažiausiai kas ketvirtas viešbučio kambarys.
Laukia sezono pradžios
„Gyvenu čia 12 metų, bet taip blogai dar niekada nebuvo. Anksčiau jau nuo gegužės 1-osios iki pat vėlyvo rudens viešbučiai būdavo pilni“, – atsiduso viešbučio SPA centrui vadovaujantis ukrainietis Aleksejus.
Viešbučio darbuotojai bando save guosti, kad oficialus sezonas dar neprasidėjo – jo pradžia birželio 15-ąją, o pabaiga – rugsėjo 15-ąją. Tačiau iš keturių restoranų čia likę tik du, o visi ženklai rodo viena – čia išties įjungtas taupymo režimas.
Tiesa, turistų stygius nepakeitė turkų būdo – personalas toks pat paslaugus ir besišypsantis. Visiška priešingybė poilsiautojų išlepintiems graikams ar ispanams.
Be turistų iš Rusijos vos kvėpuoja ne tiktai šis, bet ir greta esantys tiek „Zen the Inn Resort & SPA“, tiek naujutėlis „Haydarpasha Palace“ viešbučiai.
Tuo metu keletas netoliese esančių kompleksų gegužę apskritai dar buvo uždaryti.
Turistų liko vos trečdalis
„Alan Hafira Deluxe Resort & SPA“ viešbutyje dažnas poilsiautojas šneka rusiškai, bet tai – turistai iš Ukrainos, Baltarusijos.
„Rusų būna, bet tik vienetai. Čia pasirodo tik tie, kurie kelionę susiorganizavo patys arba vyko per gretimas valstybes, – sakė Aleksejus. – Todėl šiemet turistų rinka susitraukė ne mažiau nei 60 proc. ir neįsivaizduoju, kas tai galėtų kompensuoti.“
Kad ypač prabangūs viešbučiai statyti turistams iš Rusijos, nesunku įsitikinti – beveik visas aptarnaujantis personalas puikiai kalba rusiškai.
Tai liudija ir turgaus prekeiviai, visi iki vieno kalbantys gražia rusų kalba, ir ant parduotuvių bei turgaviečių likusios pirkti kailių ir odos gaminių kviečiančios reklaminės afišos, parašytos kirilica.
TurkijaRusijos turistaikurortas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.