Vėl atostogausite Turkijoje? Keli patarimai, ką ten dar nuveikti

2016 m. gegužės 31 d. 19:04
Aida Murauskaitė
Apie Turkiją buvęs gidas Aivaras Mickevičius kalba švytinčiomis akimis ir prisipažįsta liūdintis, jei turistai, atvykę iš Lietuvos, neiškiša nosies iš viešbučio. Tiems, kas nenori patys sukti galvos, ką apžiūrėti, skirtos kelionių organizatorių rengiamos ekskursijos. Tačiau gausu galimybių ir patiems susipažinti su Turkija.
Daugiau nuotraukų (75)
A.Mickevičius šešis sezonus dirbo gidu Turkijos kurortuose: tris Kemere ir tris – Alanijoje. Dar penkis sezonus – Egipte ir vieną – Dubajuje. Dabar jis vadovauja „Novaturo“ paslaugų organizavimo užsienyje skyriui, gyvena Vilniuje, tačiau neslepia nuolat besiilgintis Turkijos.
Akvariumas ir miniatiūrų muziejus
Tiems, kas pasirinko ilsėtis Kemere, A.Mickevičius pataria aplankyti – su gidu ar savarankiškai – netoliese esantį Antalijos miestą. Šis didelis miestas turi vaizdingą ir jaukų senamiestį su gausybe romėniškų architektūros paminklų, siaurų osmaniško tipo gatvelių, kur iš vietos pardavėjų galima nusipirkti keistos tekstūros ledų, primenančių kramtomąją gumą, pyragėlių, čia rikiuojasi osmaniški namai, viešbučiai, restoranėliai.
„Išsukus iš senamiesčio galima kelis kilometrus keliauti pajūriu grožintis ir prisėsti pailsėti išpuoselėtuose parkeliuose“, – pabrėžė buvęs gidas. Jis primygtinai siūlo apsilankyti ir prekybos centre – ten pamatysite, kad Turkijoje galima įsigyti ne tik tai, kuo prekiaujama gatvėje, bet ir pasaulyje garsių prekinių ženklų daiktų.
O šeimoms su vaikais, įsitikinęs A.Mickevičius, patiks pribloškiantis Antalijos akvariumas su vienu ilgiausiu stikliniu tuneliu pasaulyje.
Mikroautobusu – dolmušu – nukakti iš Kemero iki Antalijos kainuos 6 liras, o užtruks apie pusvalandį ar kiek ilgiau.
Jei laiko turite daugiau ar į Antaliją vyksite ne kartą, A.Mickevičius pataria aplankyti „Minicity“ miniatiūrų muziejų po atviru dangumi – jame yra visos Turkijos gamtos ir architektūros įžymybės, tik sumažinto dydžio.
Duoklė istorijai
Istorijos mėgėjai iš Kemero gali nuvažiuoti į du antikinius miestus – manoma, kad IV a. pr. Kristų pastatytą Olimpo miestą (reikės taksi arba kelionių agentūros paslaugų, kelionė truks apie pusvalandį) ir Faselio miestą – jame ne tik antikinių statinių liekanos, bet ir smėlėti paplūdimiai.
„Olimpas tinkamas tiems, kas nori turkiško kaimiško poilsio. Tai galima pajusti ir netoli Antalijos esančiame Adresano miestelyje, kuriame yra švarūs smėlio paplūdimiai, nedideli vasarnamio tipo nameliai“, – pasakojo A.Mickevičius.
Jis pataria aplankyti ir jį patį kadaise sužavėjusį ir netyčia atrastą žvejų miestelį Kašą (Kas), nuo Antalijos nutolusį 168 kilometrus(nuo Kemero apie 135). „Tai autentiškas turkiškas kurortinis miestelis, ten veriasi išties fantastiški vaizdai- iš Kašo miestelio per mažiau nei valandą keltu galima pasiekti vieną iš Graikijai priklausančių salų – Meisą“, – pasakojo šešerius metus Turkijoje gyvenęs A.Mickevičius.
Reikia pamatyti iš viršaus
Ką apžiūrėti savarankiškai – autobusais ar išnuomotu automobilius – yra ir apsistojus Alanijos kurorte.
„Alaniją būtina pamatyti iš viršaus. Tai galima padaryti būnant Tauro kalnų panoraminėje aikštelėje arba senojo miesto iškyšulyje. Nuo šitų vietų vaizdas lyg ant delno“, – aiškino patyręs gidas.
Iš Alanijos jis pataria nuvykti į Alarahaną ir aplankyti Bizantijos laikas pastatyta Alaros pilį. To paties pavadinimo Alaros upės slėnyje 1232 metais buvo pastatytas ir iki šiol išlikęs karavansarajus – poilsio namai, skirti karavanams ar pavieniams keliautojams.
Dar viena galimybė tiems, kurie vyksta į Alaniją, – aplankyti Anamuro miestą. Tai viena piečiausių Turkijos vietų, nuo Alanijos nutolusi apie 120 kilometrų.
„Kelias į ten veda per serpantinus, tad vaizdai išties fantastiški“, – pasakojo A.Mickevičius.
Anamure gausu turgaviečių, kuriose galima įsigyti vietos ūkininkų produkcijos. Ką pamatyti, čia turės ir istorijos aistruoliai. Čia ant jūros kranto stūkso Mamuro kryžiuočių pilis, apsupta 39 bokštų. Būtina aplankyti ir Anemuriumo antikinį miestą, kuriame – senasis teatras, pirtys ir mozaikos.
Palepinkite skrandį
Ką suvalgyti? Durum – tradicinis kebabas, sis kebab – vištienos šašlykas, adana – keptas spaustas faršas, lahmacun – turkiška pica, paplotis pidė – jis būna su sūriu ar mėsa, merçimek (merdžemek) – patiekalai su lęšiais, simitas – riestainis su sezamais. Ir, žinoma, baklava.
„Mano manymu, niekur kitur turistams taip nėra gerai, kaip kad Turkijoje. Atvykėliai čia būna svetingai sutinkami, aptarnaujami, kone apšokinėjami. Tuo įsitikinau per visus savo gidavimo metus“, – sakė A.Mickevičius.
Išsinuomoti automobilį dienai Turkijoje kainuoja nuo 40 eurų.
AtostogosTurizmasPoilsis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.