„Augimo variklio“ platformoje siūlomos 89 nemokamos pamokos, skirtos absoliučiai visiems ir nieko nekainuojančios.
„Google Lietuva“ direktorius Vytautas Kubilius teigia, kad iki 2020 metų planuojama apmokyti bent kelis milijonus Europos gyventojų.
„Pernai pasiūlėme iki 2016 metų apmokyti bent vieną milijoną žmonių, bet sekėsi gerai, tad skaičių padidinome iki dviejų milijonų iki 2017 metų“, – sakė V.Kubilius.
Platforma – interneto tinklalapis, kuriame užsiregistravus galima pasirinkti kas įdomu, kas jau žinoma. Tuomet sudaromas mokymo planas, pateikiamos pamokos anglų kalba su lietuviškais titrais. Pamokos įvairios, pradedant naudojimosi kompiuteriu pradmenimis ir baigiant teisingu savo verslo pristatymu internete.
„Bandom sudaryti įdomumo, įtraukimo momentą. Besimokantys gauna ženkliukus, įvertinimus. Pamokos prasideda elementariais dalykais, taip pat tuo, kaip sutvarkyti savo verslo matomumą. Padaryti, kad įmonės paieškoje būtų matomos, kartu su darbo laiku ir vieta žemėlapyje. Didžioji dauguma Lietuvos kavinių, parduotuvių užsieniečiams nepasiekiamos, nes nėra inforamcijos“, – dėstė „Google Lietuva“ vadovas V.Kubilius.
Pabaigus kursus bus įteikiamas sertifikatas.
„Besimokant bus pateikiami nesudėtingi tekstai, įdomūs vaizdo įrašai. Mūsų tikslas – kad kuo daugiau žmonių mokėtų save pateikti, nauda yra visiems, ir žmonėms, ir įmonėms“, – sakė V.Kubilius.
Platforma buvo paleista pernai ir yra nuolat tobulinama. Šiemet ji jau veikia daugumoje ES valstybių, galiojimo terminas nenustatytas.
Apie tai, kiek „Google“ investavo į šį projektą, V.Kubilus duomenų,neturintis.
Platformos adresas: https://digitalgarage-lt.withgoogle.com/
Negebame įsisavinti technologijas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Dalius Misiūnas sakė, kad lietuviai nėra stiprūs skaitmeninio formato lyderiai.
„Esame vidurkyje. Bet jeigu kalbėti apie atskirus aspektus, tai skaitmeninis raštingumas tikrai nėra pakankamas. Vienas iš būdų išmokti – mokytis pačiam prisėdus prie kompiuterio. Galima „Google“ įrankį naudoti, pats išbandžiau, jis veikia ir yra patogus“, – sakė D.Misiūnas.
Naujausiomis technologijomis besinaudojančių įmonių pajamos auga vidutiniškai 13 proc. punktų greičiau ir jos įdarbina 10 proc. punktų daugiau darbuotojų.
„Internetas suteikia galimybes pasiekti globalią auditoriją, atidaro naujas galimybes. Viskas pasiekiama, bet kodėl to nedarome? Mes nekonkurencingi, nes neįsisaviname naujas technologijas. Jų naudojimas – vienas iš problematinių momentų“, – sakė V.Kubilius.
Beje, beveik pusė ES gyventojų technologijų srityje neturi pakankamos kvalifikacijos, o artimiausiu metu 90 proc. darbo vietų reikalaus tam tikrų įgūdžių. Tad Europos komisijos (EK) skaičiavimais, iki 2020 metų ES bus 825 tūkst. laisvų darbo vietų, o gebančių jose dirbti nebus.