Pasak „Biovela“ rinkodaros departamento vadovės Rasos Jankauskaitės, dėl reikalavimų gaminių kokybei ir griežtų audito sąlygų, šis sertifikatas pripažįstamas daugiau nei 100 valstybių, todėl nuo šiol įmonių gaminiai tampa konkurencingesni užsienio rinkose, o kokybės pripažinimas tampa rimtu svertu derybose su potencialiais partneriais.
„Iš klientų dažnai sulaukiame klausimų dėl BRC standarto, užtikrinančio visų technologinių procesų, žaliavų, pakuočių bei maisto saugos, kokybės ir higienos reikalavimų kontrolę, o tai pirkėjams itin svarbu.
Tai aktualu ir mūsų partneriams, nes šis standartas yra viena veiksmingiausių priemonių įmonei pasirinkti kvalifikuotus tiekėjus, sumažinti bendrąsias tiekimo grandinės valdymo išlaidas bei padidinti saugumo lygį klientams, tiekėjams ir vartotojams. Šį sertifikatą per įmonėje vykstančius griežtus užsienio audito patikrinimus turime apsiginti kiekvienais metais“, – sako „Biovela“ rinkodaros departamento vadovė R. Jankauskaitė.
Pasak jos, BRC sertifikatas yra pripažįstamas daugiau nei 123 pasaulio šalyse, todėl jis bendrovėms atveria daugiau galimybių eksportuoti produkciją ne tik į Europą, bet ir į kitus pasaulio žemynus, kur teisės aktai stipriai reglamentuoja prekės ženklų savininkų produkciją. „Biovela“ kartu su „Utenos mėsa“ eksportuoja daugiau nei 55 proc. visos savo produkcijos – ypač užsienio rinkose paklausūs tarptautinėse parodose pripažinti vytinti ir rūkyti mėsos gaminiai.
Visuotinis maisto saugos standartas – tai Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos Konsorciumo parengtas, prižiūrimas, tobulinamas labai griežtas maisto saugos vadybos standartas–reikalavimų rinkinys maisto gamintojams, siekiant užtikrinti, kad į prekybą patektų tik saugūs maisto produktai. Be to, tai viena iš kelių sertifikavimo schemų, kurią pripažįsta GFSI (Global Food Safety Initiative) – pasaulinė pelno nesiekianti organizacija, įsteigta ir valdoma nepriklausomos pasaulinės maisto sektoriaus organizacijos “Food Business Forum“.
Eiliniam vartotojui šis įmonės sertifikatas reiškia, kad įmonės produkcijos gamyba vykdoma pagal maisto ir saugos reikalavimus bei teisines normas, be to, dėl griežtų savireguliacijos mechanizmų gerokai sumažėja galimybių produktų brokui, nes maisto gamyba vadovaujasi kokybės vadybos sistemos standartais ir nuolat tikrinama nepriklausomų ekspertų.