Rusija sparčiai skursta. Vidutinės šeimos išlaidos maistui jau viršijo pusę jos pajamų. Taip nutiko pirmąsyk per pastaruosius 8 metus.
Toli net ir iki Lietuvos, o ką jau kalbėti apie Liuksemburgo gyventojus, pravalgančius mažiau nei 9 proc. pajamų, ar maistui apie 10 proc. pinigų skiriančius olandus bei danus.
Bet tai – dar ne viskas. Pagal vartotojų lūkesčių indeksą Rusija yra priešpaskutinė iš 28 Europos šalių, kuriose buvo atliekamas tyrimas.
Vos 6 proc. apklaustų Rusijos gyventojų teigė, kad jų ekonominė padėtis pernai pagerėjo, o tokių, kurių pablogėjo, buvo 53 proc. Prasčiau jaučiasi tik graikai.
Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos tyrimų centras įspėjo valdžią, kad per pastarąjį pusmetį akivaizdžiai suprastėjo ekonominiu bei politiniu atžvilgiais aktyviausios gyventojų dalies – nuo 30 iki 49 metų – padėtis.
Nieko keista, kad gausėja manančiųjų, jog valstybė neatlieka savo priedermės ir nesirūpina piliečiais.
Bene žinomiausios apklausų bendrovės Levados centro duomenimis, tokių nepatenkintųjų gretos per metus išaugo nuo 28 iki 39 proc. – iki lygio, kuris buvo prieš Krymo okupaciją.
Levados centro direktoriaus pavaduotojo Aleksejaus Graždankino teigimu, valdžios kritika stiprėja, tačiau iš lėto.
„Jei valdžia nieko nesiims, pretenzijų jai tik gausės. Bet jei vėl sugebės įžiebti kokį nors regioninį konfliktą ir kaltę suvers „priešiškoms jėgoms“, žmonių nuomonė greitai pasikeis.
Juk nesvarbu, kad gyventojams prastai. Svarbiausia – rasti ką apkaltinti“, – aiškino vienas tyrimų bendrovės vadovų.