„Šių metų sausio-kovo mėnesiais į darbą buvo priimta daugiau nei 29 tūkst. darbuotojų ir, palyginti su atitinkamu laiku 2015-aisiais, įsidarbinusių asmenų skaičius išaugo dvigubai. Tai – 14 tūkst. daugiau nei iš darbo atleistų žmonių.
Tikiuosi, tokia tendencija išsilaikys, o kai socialiniam modeliui pritars Seimas, bus kuriama daugiau naujų darbo vietų, tad padėtis darbo rinkoje tik gerės“, – sakė premjeras Algirdas Butkevičius.
Darbo biržos duomenimis, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, įregistruotų bedarbių skaičius sumažėjo 4,3 proc. arba beveik 3 tūkst. asmenų.
2016 m. sausio-kovo mėnesiais, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laiku, didžiausias teigiamas visų dirbančiųjų skaičiaus pokytis buvo transporto ir saugojimo veikloje – padidėjo 1461.
Profesinėje, mokslinėje ir techninėje veikloje jis padidėjo 579, sveikatos priežiūroje, socialinėje veikloje – 466, finansų ir draudimo veikloje – 456.
Pramonės sektoriuje didžiausias teigiamas visų dirbančiųjų skaičiaus pokytis buvo medienos gamyboje – 185, nemetalo gaminių gamyboje – 56 ir tiksliųjų prietaisų gamyboje – 56.
Dirbančiųjų skaičiaus pokytis buvo teigiamas beveik visose šalies savivaldybėse.
Didžiausias pokytis pasiektas Vilniaus (+23 005), Kauno (+2 484) ir Klaipėdos apskritys (+1 210). Neigiamas pokytis buvo tik Telšių apskrityje (-184).
Remiantis Vyriausybės kanceliarijos Ekonominės analizės skyriaus informacija, išlieka teigiama tendencija, jog mažėja ir ilgalaikių bedarbių skaičius. 2016 m. kovo mėnesio pabaigoje buvo registruota 45,6 tūkst. ilgalaikių bedarbių, kurie sudarė 28,4 proc. visų registruotų bedarbių. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ilgalaikių bedarbių skaičius sumažėjo net 11 proc. arba 5,6 tūkst.