Į Lietuvą atvykęs „Germania“ vadovas Tobias Somandinis teigė, kad kartu su savimi atsivežė ir 75-ies žmonių delegaciją, kuri apžiūrės Lietuvą.
„Atvežėme su savimi žiniasklaidos, kelionių agentūrų atstovus, kurie nori susipažinti su Vilniumi ir paviešinti surinktą informaciją. Planuojame birželį pradėti skrydžius į Vilnių, taigi dar turime laiko garsinti šią kryptį tarp šveicarų, kadangi tai – vienintelis tiesioginis skrydis į Lietuvą“, – dar net nespėjęs išlipti iš lėktuvo sakė T.Somandinis.
Bendrovė į Lietuvą skraidys tik vasaros sezono metu, o kaip bus toliau – neaišku.
„Pradėsime vasaros sezonu, o vėliau nuspręsime, žiūrėsime, kaip seksis plėtoti šią kryptį“, – teigė „Germania“ vadovas.
Jo teigimu, norima suvilioti ir lietuvius, kurie skristų į Šveicariją. Beje, skrydžiai tiks ir turistams, ir verslininkams.
„Prioriteto niekam neteikiame, orientuojamės ir į turistus, ir į verslininkus. Juk Vilnius – miestas, turintis pramonę, verslą, tad poreikis keliauti bus ir jiems. Tikimės gauti verslininkų ir turistų mišinį, planuojame skraidinti du kartus per savaitę, pirmadienį ir ketvirtadienį, tad norintiems atskristi savaitgaliui, tai idealus variantas“, – dėstė T.Somandinis.
Beje, „Germania“ gavo Lietuvos oro uostų ir Susisiekimo ministerijos įsteigto maršrutų plėtros fondo paramą – apie 100 tūkst. eurų. Šie pinigai bus naudojami krypties populiarinimui, tačiau visos išleistos lėšos turės būti pagrįstos. Taip pat visoms naujoms kryptis yra taikomos nuolaidos oro uoste už paslaugas.
Nei pigi, nei brangi
Bilietus pirkti galima jau dabar. Jų kaina į abi puses svyruoja tarp 125-180 eurų.
Paklaustas, ar „Germania“ oro linijos bus panašesnės į pigių skrydžių bendroves, tokias kaip „WizzAir“ ar „Ryanair“, ar į brangesnes, bendrovės vadovas teigė, kad jų skrydžių kaina – vidutinė.
„Mūsų bilietai yra įperkami. Mes siūlome tai, ko klientas nori. Ir už tai neprašome papildomai sumokėti. Taip, mes brangesni už pigiausias oro linijas, bet mes siūlome patogų skrydį, aptarnavimą, maitinimą, gėrimus, nemokamą bagažą lėktuve ir 20 kg papildomai. Kiti gi vis papildomai apmokestina paslaugas, o pas mus kaina, kurią mato klientas, galutinė“, – sakė T.Somandinis.
Deja, apie plėtrą jis nebuvo linkęs kalbėti.
„Negaliu pasakyti ar plėsimės, reikia pažiūrėti kaip seksis. Jeigu seksis, kodėl ne. Viskas priklauso nuo situacijos rinkoje. Baltijos šalyse kai kurios kryptys jau užimtos, tad reikia būti atsargiems“, – pridūrė „Germania“ vadovas.
Jo teigimu, derybos ir svarstymai skraidinti į Lietuvą prasidėjo pernai rugsėjį, o galutinis sprendimas buvo priimtas tik metų pabaigoje.
Atgaivintas po aštuonerių metų
„Siekiame pradėti maršrutus Lietuvai svarbiomis kryptimis, kurios numatytos atsižvelgiant į šalies prioritetines rinkas ir kryptis. Matome, kad šveicarams esame patrauklūs, tad norime, kad apie mūsų šalį, siūlomas pramogas, paslaugas bei kitus privalumus Šveicarijoje sužinotų kuo daugiau žmonių, o Vilnius jiems taptų puikia vieta praleisti savaitgalį ar visas atostogas. Žinoma, ši kryptis ne menkiau svarbi ir verslo santykiams tarp šalių palaikyti“, – sakė Lietuvos oro uostų Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė.
Pasaulio banko duomenimis, skaičiuojant bendrąjį vidaus produktą, tenkantį vienam gyventojui, Šveicarija yra trečia pagal turtingumą Europos valstybė.
Anot J. Baltrušaitytės, anksčiau, Lietuvai turint tiesioginį susisiekimą su Šveicarija, metinis turistų iš šios valstybės skaičius viršijo 10 tūkst. žmonių. Kai maršrutas buvo panaikintas, šis skaičius susitraukė per pusę. „Statistika rodo, kad iš išsivysčiusių ir turtingų valstybių, tokių kaip Izraelis, Japonija, JAV ar Šveicarija, atvykę turistai išleidžia maždaug 50 proc. daugiau lėšų nei statistinis atvykstamojo turizmo atstovas“, – teigė Lietuvos oro uostų Komercijos direktorė.
Iki šiol aviakompanija „Germania“ į Lietuvą neskraidė. Nuo birželio 2 d. skrydžius tarp Vilniaus ir didžiausio Šveicarijos miesto Ciuricho ji vykdys du kartus per savaitę – pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Numatyta, kad keleiviai bus skraidinami „Airbus“ tipo lėktuvais, kelionė truks apie dvi su puse valandos.
Pažintinio vizito metu Lietuvoje besilankantiems svečiams bus organizuojami patrauklių lietuviškų produktų bei paslaugų pristatymai Vilniuje, Trakuose ir Birštone.
Svečių iš Šveicarijos vizitą organizuoja Lietuvos oro uostai, Valstybinis turizmo departamentas, Vilniaus, Trakų bei Birštono turizmo ir informacijos centrai.
Lietuva su didžiausiu Šveicarijos miestu oro keliu sujungtos nebuvo nuo 2008-ųjų metų.