Juridinės bendrovės „Mossack Fonseca“ nutekintais duomenimis, labai dažnai vienas iš sutuoktinių mėgina paslėpti kuo įmanoma daugiau turto, priklausančio šeimai, galvodamas apie galimas skyrybas.
Žinoma, kad vyrai perrašo vilas ir prabangius automobilius iš vienos netikros įmonės ant kitos, nuima pinigus nuo sąskaitų, o tam tikrais atvejais netgi paskelbia save nemokiais, versdami žmonas pasiryžti ilgai kovai, jeigu jos nori išsiaiškinti, kur savo turtus paslėpė buvusi antroji pusė.
Pavyzdžiui, Michelle Young 7 metus naudojosi 8 skirtingų detektyvų paslaugomis ir išleido krūvas pinigų, kad suprastų, kur dingo jos buvusio vyro 500 mln. eurų. Beje, Scottas Youngas 2014 metais nusižudė. Po tyrimo paaiškėjo, kad visi turtai, „Mossack Fonesca“ dėka, buvo išslapstyti po skirtingas sąskaitas, atidarytas Rusijoje, Mergelių salose ir Monake. Kai ši istorija pasibaigė ir Michelle gavo 28 mln. eurų, ji atidarė fondą moterims, kurios atsidūrė panašiose situacijose.
Analogiškas likimas ištiko ir Jeleną Rybolovlevą, kuri susituokė su Dmitrijumi Rybolovlevu 1987 metais. Praėjus 20 metų, Jelena pareikalavo skyrybų ir pretendavo į pusę buvusio sutuoktinio turtų. D.Rybolovlevo turtai vertinami 8,1 mlrd. eurų. Bet spręsti, kas priklauso sutuoktiniams, o kas ne, labai sunku.
Kaip paaiškėjo vėliau, verslininkas, padedamas Panamos advokatų, turtus paslėpė lengvatinio apmokestinimo bendrovių sąskaitose. Buvo jų bazės Singapūre, kurios vadinamos „mažuoju Luvru“, dėl Pablo Picasso, Vincento van Gogo, Claude Monet ir Edgaro Dega paveikslų.
2014 metais Šveicarijos teismas nusprendė, kad Jelenai priklauso mažiausiai 4 mlrd. eurų. Po apeliacinio teismo, suma buvo sumažinta iki 550 mln. eurų. Praėjusių metų spalį, buvę sutuoktiniai susitarė, bet galutinė suma nėra paskelbta.
Parengė Kristina Rancaitė