Lietuviai siūlo egzotines kultūras pamatyti vietinių akimis

2016 m. kovo 31 d. 16:13
Lietuvių įkurta tarptautinė platforma „Epicwander“  jau 12-oje šalių kelionių aistruoliams siūlo kitas kultūras pamatyti vietinių akimis. Atvykę į dar nepažintą vietovę, galite apsigyventi pas vietinius ir stebėti jų buitį bei papročius iš arti, dalyvauti šeimos ar kaimelio šventėse, ritualuose, mokytis tradicinių ar nestandartinių amatų.
Daugiau nuotraukų (5)
Tarptautinės platformos „Epicwander“ idėja – pamatyk pasaulį vietinių akimis. Menininkė Beatričė Laurinkutė, patyrusi keliautoja, ir jos sutuoktinis Valerianas Kijevičius, 15 metų dirbęs turizmo srityje, turi aistrą draugams iš užsienio parodyti Lietuvą, atverti netipinį jos grožį bei tradicinį gyvenimo būdą, išsukdami iš standartinių turizmo kelių.
Į Vilnių atvykusį bičiulį Paulą iš Anglijos pora dešimt dienų vežiojo po visą šalį. Svečias su lietuviais kaitinosi dūminėje pirtyje, lankėsi pas dzūkus pirkioje, iš žilagalvių mokėsi, kaip krosnyje kepti ruginę duoną, dalyvavo kaimo močiutės vardynose.
Pasaulį išmaišęs anglas prieš skrydį namo net apsiverkė iš jaudulio ir prisipažino tokios gyvų įspūdžių prisodrintos kelionės dar neturėjęs. Tai tik viena iš istorijų, paskatinusių daug keliaujančius Beatričę ir Valerianą įkurti tarptautinę platformą „Epicwander“.
Ji tarpininkauja tarp autentiškų patirčių ieškančių, iššūkius mėgstančių, avantiūrų nevengiančių keliautojų ir vietinių gyventojų, kurie jiems padeda atrasti didžiausias tos vietovės įdomybes, tradicijas ir papročius.
Nuo laukinių nuotykių iki vertingų pamokų
Nekasdienių išgyvenimų ar egzotinių patirčių trokštantys keliautojai „Epicwander“ pasiūlymais jau gali pasinaudoti viešėdami Singapūre, Indonezijoje ir Bali saloje, Malaizijoje, Filipinuose, Tailande, Kroatijoje, Italijoje, Anglijoje, Švedijoje, Lietuvoje, Ispanijoje, Prancūzijoje. Susidomėjusieji paslaugas išsirenka ir užsisako internetu, po to gali palikti atsiliepimų.
Kompanijos įkūrėja B. Laurinkutė sako, jog keliautojams siūlo pamatyti pasaulį vietinių akimis. „O vietiniams suteikiame galimybę užsiimti mėgstama veikla, tokia kaip maisto gaminimas, fotografija ar šeimos tradicijos, sutikti įdomius žmones iš viso pasaulio ir susikurti papildomą pajamų šaltinį laisvu metu nuo pagrindinių darbų“, – „Epicwander“ idėją atskleidžia pati daug keliaujanti B. Laurinkutė.
Ji žino iš asmeninės patirties: įdomiausia ir įsimintiniausia kelionės dalis būna, kai pavyksta pamatyti neturistines vietas, pabendrauti su čiabuviais. „Todėl mūsų tikslas – padėti žingeidžiam keliautojui šalį pajausti iš vidaus, išvysti iki tol neregėtas ar nepažintas jos puses“, – priduria „Epicwander“ vadovė.
Anot jos, keliautojas Balyje gali iš vietinės senutės sužinoti, kaip iš gėlių pagaminti aukas ir kaip atnašauti namų ar kelių dvasioms, dalyvauti tradicinėje baliečių vestuvių ceremonijoje, sodinti ryžius, pasitikti saulėtekį ugnikalnio viršūnėje, o vidurnaktį praleisti šventykloje ir stebėti religines apeigas.
Prancūzijoje galima savaitę keliauti čigonišku vežimu ir arkliais, užsukant pas vyndarius ir sūrių gamintojus. Kroatijoje ne tik mėgautumėtės jūra, bet ir vaikščiotumėte po kalnus su žolininke ir rinktumėte žiedus, po to kartu gamintumėte gydomuosius aliejus. Viešint Italijoje būtų galimybė patekti į mažą kaimo fiestą ir tikros italų mamos virtuvę.
Už komforto zonos ribų
B. Laurinkutė pasakoja, kad vienos lietuvės Balyje per „Epicwander“ su vietiniais fotografais keliavo į kalnus prie krioklių ir mokėsi fotografuoti, o atminimui liko nuostabi fotosesija įkvepiančios gamtos apsuptyje.
Lietuvoje lankęsi svečiai iš Malaizijos vyko į kaimą, ten ragavo ožkos sūrius, tačiau į dūminę pirtį, kurią užsisakė, neišdrįso nė nosies įkišti. O ispanui, atvirkščiai, ji dovanojo geriausių pojūčių.
„Epicwander“ vadovė pastebi, kad dažniausiai tikra pažintis su vietine kultūra ir įvyksta išėjus iš komforto zonos: už viešbučio ribų, išlipus iš patogaus autobuso ir vaikštinėjant pėsčiomis ar naudojantis vietiniu transportu, bendraujant su to miesto ar kaimo gyventojais, įsitraukus į jų buitį ir šventes.
„Viena ispanų pora užsisakė savaitę gyvenimo Balio kaime. Iš pradžių jie patyrė šoką, kadangi pirmą kartą apsistojo ne viešbutyje, o paprastuose namuose pas šeimą. Gyvenimo sąlygos buvo ganėtinai paprastos, bet bendravimas su šia šeima suteikė labai šiltų išgyvenimų. Be to, ten apsistoję, jie taip parėmė gan kukliai besiverčiančius žmones. Ši kelionė ispanams paliko tokį didelį įspūdį, o mūsų paslaugų idėja taip juos sužavėjo, kad jie tapo mūsų komandos nariais“, – pasakoja „Epicwander“ vadovė.
Kai ji su vyru dar tik svarstė apie išskirtines, neįprastas kelionių paslaugas, jiedu pagalvojo, kad tokia tarptautinė platforma, prie kurios galėtų prisijungti ir nesusiję su turizmo verslu vietiniai, būtų naudinga sunkiau besiverčiantiems ar naujų galimybių ieškantiems žmonėms.
B. Laurinkutė primena, kad prie tarptautinės platformos kviečia prisijungti visus, norinčius šioje srityje išbandyti savo jėgas, taip pat profesionalius gidus iš Lietuvos bei kitų šalių, galinčius sukurti originalius turus ir pramogas. Šiuo metu „Epicwander“ komandoje kaip nuolatiniai darbuotojai dirba 9 žmonės iš Azijos ir Europos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.