Kuo nustebino Kaziuko mugė? 5 gaminiai, kuriuos verta nusipirkti

2016 m. kovo 4 d. 12:14
Kristina Rancaitė
Šį savaitgalį, kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus senamiesčio gatvėse aidės Kaziuko mugė. Jau nuo penktadienio ryto pardavėjai dėliojosi savo prekes, ruošėsi mugei.
Daugiau nuotraukų (55)
Nors oficialiai Kaziuko mugė Vilniuje prasidėjo penktadienį 12 val., tačiau tautodailininkams ir mugės svečiams skirtos gatvės buvo uždarytos jau nuo 5 ryto.
Verboms gaili eurų
Svarbiausias mugės atributas – verba, gaminama iš išdžiovintų margų gėlių ir žolių. Šiais metais verbų kainos svyruoja nuo 1 iki 20 eurų.
Verbų rišėjų ansambliui „Cicha Novinka“ vadovaujanti Janina Norkūnienė, kuri jau daug metų prekiauja verbomis Kaziuko mugėje, pasakojo, kad  dėl prieš metus įvesto euro jų parduodama mažiau.
„Žmonės pradėjo vertinti eurą. Be to, kainos pakilo, brangsta dažai, transportas, didėja ir savikaina“, – sakė J.Norkūnienė.
Jos teigimu, vienai verbai surišti kartais reikia ir dviejų parų, todėl kaina yra neadekvačiai maža.
Pensininkė Valentina verbas gamina visą gyvenimą. Anksčiau tuo užsiėmė jos tėvai. Pasak moters, surišti verbą – didelis darbas.
„Reikia sodinti sėklas, jas persodinti į šiltnamį, laiku surinkti, išdžiovinti – tai didelis darbas. Kainos litais buvo geresnės, o dabar žmonės ir perka sunkiau“, – tikina Valentina.
Iš Druskininkų Kaziuko mugės aplankyti atvykusi Virginija teigia už gana didelę verbą sumokėjusi 8 eurus ir jai ši kaina yra priimtina.
„Gal ir daug, bet verba labai graži. Tai mano pirmoji nusipirkta verba, iki tol visada darydavau ką nors savo“, – pasakojo Virginija.
Ji į Kaziuko mugę teigė atvažiavusi ne tik tam, kad ką nors nusipirktų, bet  apsidairyti, atrasti kažką naujo.
Kaziuko mugėje yra ir įdomių prekių
Pasidairyti po Kaziuko mugę nusprendžiau ir aš. Didžioji dalis prekeivių pardavinėjo jau daug kartų matytą produkciją, verbas, saldainius, mėsą, pintines, drožinius. Be to, dažniausiai nusižiūrėjus kokią nors prekę ir žengus tolyn  kelis žingsnius, galima rasti tokią pačią.
Pasistengiau parinkti prekes, kurios mane sudomino arba nustebino labiausiai.
1. Strutienos produktai
Pardavėjas Žilvinas teigia strutienos mėsos gaminiais Kaziuko mugėje prekiaujantis 6 metus. Taip pat parduodami jo paties augintų stručių kiaušiniai bei plunksnos, pastarųjų kaina svyruoja nuo 2 iki 6 eurų. Prekeivis pasakojo, kad strutiena turi daug geležies ir, nors pagal struktūrą ji primena kalakutieną, skonis panašesnis į veršienos.
2. Šokoladiniai įrankiai
Gaminiai iš šokolado jau sunkiai gali nustebinti, tačiau Kaziuko mugės kontekste šokoladinės žnyplės išsiskyrė. Įrankių kaina svyruoja nuo 5 iki 12 eurų.
3. Guminukai iš morkų
Sveiki ir natūralūs guminukai, pagaminti iš morkų, citrinos bei cukraus. Receptas paprastas – viskas sutrinama ir džiovinama. Maišelio kaina – 2 eurai.
4. Tautiniai kostiumai
Kaip sakė prekeivė, patys gražiausi kainuoja 150 eurų. Gamina patys pardavėjai pagal autentiškus pavyzdžius.
5. Tautinis kaklaraištis bei varlytė
Politiko Vytauto Landsbergio ypač pamėgtas iš tautinės juostos nuaustas kaklaraištis kainuoja 11 eurų. Pardavėja Violeta sakė, kad austi juostas ji pradėjo jau prieš 20 metų, tačiau kaklaraiščių idėja atsirado vėliau. Pasako jos, šiais metais jų paklausa ypač išaugo, jie perkami šventėms bei dovanojami artimiesiems.
Kaziuko mugėje – galimybė prisidėti prie labdaros akcijų
Kaziuko mugėje taip pat dalyvauja ir paramos fondai. Štai labdaros ir paramos fonas „Rugutė“ jau septintus metus iš eilės organizuoja akciją ir renka lėšas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Savanoriai pardavinėja vėjo malūnėlius, o visos surinktos lėšos bus skirtos fondui.
„Mes patys gaminame vėjo malūnėlius, jie yra unikalūs, rankų darbo. Šiais metais surašėme visus žmones, prisidėjusios prie akcijos. Sąraše jau 250 žmonių, ir tai dar ne viskas“, – pasakojo savanoris Linas Vasiliauskas.
Jis sakė, kad žmonės, kurie negali prisidėti pirkdami ar aukodami, kviečiami ateiti į dirbtuves, kadangi prieš Kaziuko mugę du mėnesius kiekvieną savaitgalį savanoriai gamina malūnėlius, o laikas yra ne ką mažesnė auka.
Vienas malūnėlis kainuoja 8 eurus, tačiau žmonės gali aukoti ir daugiau. Jei noro pirkti malūnėlį nėra, galima tiesiog paaukoti pinigų.
Kaziuko mugėverbalabdara
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.