Kaip rašo BBC, naujasis „Lego“ personažas – jaunuolis neįgaliojo vežimėlyje, ant galvos jam užmaukšlinta madinga „megzta“ kepurė. Žaislų kompanija šiam personažui pagamino ir šunį pagalbininką.
Šios dvi figūrėlės įeis į rinkinį „Lego City“, kurį bus galima įsigyti nuo birželio. Šiame rinkinyje bus ir dar viena naujiena – kūdikio figūrėlė. Šios naujovės pristatytos Niurnberge (Vokietija) vykusioje žaislų parodoje.
Anksčiau kompanija buvo kritikuojama, kad stereotipiškai žvelgia į neįgalumą, mat buvo sukūrusi tik senyvo žmogaus neįgaliojo vežimėlyje figūrėlę.
Iniciatyvinė kritikų grupė, naudojusi grotažymę #ToyLikeMe („žaislas kaip aš“), prieš devynis mėnesius pradėjo reikalauti „Lego“ sukurti figūrėles, kurios atspindėtų realybę – 150 mln. neįgalių vaikų visame pasaulyje.
Šios iniciatyvinės grupės peticija sulaukė palaikymo – ją pasirašė 20 tūkst. žmonių. Peticijos autoriai skelbė keliantys revoliuciją žaislų dėžėje.
Akcijos iniciatorė Rebecca Atkinson mano, kad derėtų galvoti apie neįgalius vaikus ne kaip apie tokius, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia palatoje, o kaip apie tokius, kurie gyvena visavertiškai.
Pati R.Atkinson yra iš dalies netekusi regėjimo ir klausos, tad ją „Lego“ naujienos labai nudžiugino.
Prisitaikyti prie realybės panoro ir dar vienas žaislų gamintojas.
Lėlė Barbė gaminama jau beveik 60 metų. Pastaruoju metu jos gamintoja įmonė „Mattel“ neturėjo kuo džiaugtis – nuo 2012-ųjų pardavimai krito. Tad teko imtis priemonių padėčiai pakeisti.
„Mattel“ praėjusią savaitę pradėjo platinti naują lėlių seriją. Nuo šiol Barbės yra septynių odos atspalvių. Be to, ir figūros skirtingos. Galima įsigyti ir žemo ūgio, ir apkūnoką Barbę.
Jau daug metų „Mattel“ kritikuojama, kad jos gaminama itin liekna Barbė neturi nieko bendra su tikros moters figūra.
Parengė Aida Murauskaitė