Ką rinktis už eurą – stikliuką romo, šafrano arbatos ar datulę?

2016 m. sausio 19 d. 17:56
Audrė Srėbalienė, specialiai lrytas.lt iš Berlyno
Nieko nepadarysi: į kokios šalies pavilijoną beeitų parodos „Žalioji savaitė“ lankytojai, vis tiek visų akys pirmiausia krypsta į maisto ir gėrimų kainas. Vokiečiams jos nėra didelės. Argi tai pinigai, jei alyvuogių aliejaus puslitris kainuoja 6 eurus? Kas kita – vynas, kai net už jo, gruziniško butelį, prašoma 25 eurų.   
Daugiau nuotraukų (45)
Kita vertus, juk tai ir yra maisto ir žemės ūkio paroda, kur pro įvairių pasaulio valstybių stendus Berlyno parodų centre per savaitę praslenka dešimtys tūkstančių lankytojų. Ir visi būtinai ko nors išgeria ir pavalgo.
Įėjimas į parodų centrą nėra labai brangus. Pakloję 15 eurų lankytojai joje gali praleisti visą dieną. O darbo dienomis, iki pietų, bilieto kaina tesiekia 10 eurų.    
Ko gero, šiemet didžiausia ramybė tvyro svarbiausios parodos šalies – Maroko pavilijone. Ir tik todėl, kad marokiečiai, skirtingai, nei kokie nors ruandiečiai ar Dominikos respublikos atstovai nelieja per stilinaičių kraštus alaus, romo ar kitų svaigiųjų gėrimų.
Ką jau bekalbėti apie tik alumi tevaišinančius airius, degtinę pilstančius ukrainiečius ar net lietuvius, pro kurių „Bernelių užeigoje“ parduodamą alų vokiečiai ramiai negali praeiti.
O štai marokiečiai pirmiausia siūlo atsigerti šafrano arbatos. Jos stiklinaitė, kaip ir, tarkim, Dominikos stende miniatiūrinis romo indelis, kainuoja 1 eurą.
Marokiečiai – gana santūrūs. Jie negraibsto už skvernų parodos lankytojų. O ir žmonės, kurie pas juos eina, žino, ko pirmiausia dairytis. Tai kosmetinis bei maistinis argano aliejaus.
Ir tik po to jie tiesia eurus už šafraną, alyvuogių aliejų, figas, datules, riešutus arba džemą iš kaktusų bei granatų.
Tie, kas buvo Maroke, patikino, kad visų šių prekių kainos parodoje kone tokios pačios, kaip ir šios šiaurės vakarų Afrikos šalies prekyvietėse.
Paroda „Žalioji savaitė“ dar vyks iki sekmadienio. Tad kam paišlaidavus?
Pirmiausia – alyvuogių aliejui. Nes jo kokių 500 mg butelis kainuoja vos 6 eurus: tik euru mažiau, nei, tarkim, vaškinė žvakė lietuvių stende.
Aromatiniam vandeniui iš piniginės reikėtų ištraukti 10-15 eurų. Tai nėra itin daug, nes, pavyzdžiui, 1 g šafrano miniatiūriniame stiklo indelyje kainuoja 7 eurus, o 6 gramų pakuotė – ir 36.
Sunku atstsipirti moterų kooperatyvo „Mogador“ išsuktiems rankų ir veido kremams, kurių pagrindinė sudėtinė dalis ir yra argano aliejus. Jų kaina – 15-20 eurų. Paguoda jo užsimaniusiems: galima nusiderėti. Paties argano aliejaus 50 g indelio kaina – panaši. Už 10 eurų jo galima nusipirkti vos 15 g.
Mūsų akimis žvelgiant, gana brangios marokietiškos figos bei datulės, pavyzdžiui, 500 g figų kainuoja 5 eurus, 250 gramų datulių – 10 eurų.  Yra ir didesnių datulių – už ją vieną prašoma euro.    
Tačiau vokiečiams taip neatrodo. 5 eurai už prekę net ir pensijinio amžiaus žmonėms, jų pačių žodžiais tariant, nėra daug. Todėl jie noriai į pirkinių krepšius kraunasi, pavyzdžiui, Ouled Abdallah kooperatyvo išvirtą granatų džemą arba 3 eurus kainuojančius marinuotus kaktusus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.