Šis įstatymo projektas pakurstė audringus debatus ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje ES bei už jos ribų. Prieš pakuočių suvienodinimą yra pasisakiusios Ispanija, Lenkija, Bulgarija, Čekija, Graikija, Rumunija, Portugalija ir Slovakija.
Suabejojęs vienodų pakuočių efektyvumu, pataisas šių metų pavasarį atmetė Belgijos parlamentas.
Manoma, kad suvienodinus pakuotes, stipriai padidės nelegali tabako gaminių rinka, be to, bus sukurtas precedentas reguliavimą taikyti ir kitoms prekėms, pavyzdžiui, alkoholiui bei kitiems, esą sveikatai kenkiantiems maisto produktams.
Apie vienodas pakuotes alkoholiniams gėrimams pirmoji paskelbė Indonezija, įspėdama, kad visi į šalį importuojami alkoholiniai gėrimai privalės turėti vienodas pakuotes arba grafinius įspėjimus, galinčius atbaidyti pirkėjus. Toks Indonezijos sprendimas buvo griežtas atkirtis didžiajai vyno eksportuotojai Australijai. Australijoje tabako gaminiai vienodose pakuotėse pardavinėjami nuo 2012 m.
Apie šio reguliavimo taikymą alkoholiui jau svarsto Airija, galimybės taip mažinti alkoholio suvartojimą neatmeta ir Švedijos kairieji. Realią grėsmę jaučia ir Italijos bei Prancūzijos vyno gamintojai, mat iš vyno rinkos šalis surenka didžiąją dalį metinių pajamų.
Dėl pakuočių suvienodinimo įspėja ir Pasaulio prekybos organizacija. Jos teigimu, toks reguliavimas pažeidžia intelektinės nuosavybės teises bei trikdo laisvą prekių judėjimą.
Šio reguliavimo teisėtumas jau yra svarstomas Didžiosios Britanijos teismuose, ES Teisingumo teisme.
Įvedus šį įstatymą, rinkos tyrimų bendrovės „InfoView“ duomenimis, per vienus metus Australijoje suvartota 69 mln. cigarečių daugiau nei ankstesniais metais, nors 2008-2012 metais rūkymas šalyje natūraliai mažėjo. Be to, 2014 m. nelegalių tabako gaminių suvartojimas šalyje išaugo 10 proc. ir pasiekė rekordinį lygį, nurodoma audito, mokesčių ir konsultacijų bendrovės KPMG tyrime.