Prieš devynerius metus pirmasis šalyje vandens parkas su viešbučiu „Aqua“ pakvietė lankytojus ir tapo sėkmingiausiu kurorto projektu, kurį prireikė papildyti originalaus rytietiško dizaino viešbučiu.
Lynais – iš vasaros į žiemą
Iš „Aqua“ centro išėję poilsiautojai galės per kelias minutes lynų keltuvu atsidurti „Snow arenoje“ kitapus Nemuno ir pajusti žiemos malonumų.
Daugiau kaip kilometro ilgio skrydis 45 metrų aukštyje gondoloje stiklo sienomis, pro kurias atsiveria kurorto ir net tolimi jo apylinkių vaizdai, taps ypatingos pramogos kelione.
Į vieną pusę ji kainuos tris eurus, o perkant bilietą pirmyn ir atgal – penkis eurus. Už vaikus iki penkerių metų nereikės mokėti.
Šis Lynų kelias pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems žmonėms – jie galės įvažiuoti į gondolą vežimėliais. O kabinose yra įrengtos atverčiamos sėdynės.
Įrengti šį 3,9 mln. eurų kainavusį keleivinį keltuvą prireikė ir specialistų iš Šveicarijos bei Italijos pagalbos, naudoti moderniausi saugos, technologiniai ir inžineriniai sprendimai.
Tokiai Lietuvoje pirmai ekologiškai transporto priemonei lėšų gauta iš Klimato kaitos specialiosios programos, privataus operatoriaus bendrovės „Kautros keltuvai“ ir savivaldybės lėšų.
Statyboms – savos ir skolintos lėšos
„Tarptautinėje turizmo rinkoje labai svarbu išsiskirti ir pirmiems pasiūlyti naujovių. Nuolat ieškome ir toliau ieškosime būdų, kaip jau sukurtą poilsio ir pramogų infrastruktūrą padaryti dar patrauklesnę. Visi mūsų projektai kuria pridėtinę vertę savivaldybei ir valstybei“, – teigė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.
Ieškant išskirtinumo atsirado ir ypatingo dizaino viešbutis „Flores“. Stiklinės galerijos jį sujungė ne tik su atnaujintomis fizioterapijos gydyklomis, bet ir su visais kitais Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centrui „Aqua“ priklausančiais objektais.
Daugiau kaip 3 tūkst. kvadratinių metrų keturių aukštų pastate viešbučio korpuse įrengtas SPA centras, žiemos sodas ir 42 kambariai, į kuriuos viešbučio svečiai pateks liftu, ir dar 6 – antrame gydyklų aukšte.
Centre „Aqua“ dirbo 300 darbuotojų. Išsiplėtus sukurtos 22 naujos darbo vietos.
Dar viešbučio statybos pradžioje „Aqua“ centro direktorius Edmundas Antanaitis tvirtino, jog jo prireikė, kai pirmojo užimtumas perkopė 70 proc. ir greit pasiekė beveik 90 proc., o kokybiškesnėms sveikatinimo paslaugoms teikti prie šio centro savivaldybė, kuriai priklauso 100 proc. jo akcijų, nusprendė prijungti gydyklas.
Į viešbučio „Flores“ su SPA centru statybą ir gydyklų atnaujinimą pati ši bendrovė investavo 5,3 mln. eurų – savo ir skolintų iš banko lėšų.
Interjere – stilizuotas Balio salos vaizdas
Viešbučio plėtros rangovas – Vilniaus statybų bendrovė „Naresta“, o projektą parengė ir interjerą Balio salos stiliumi sukūrė architektūros projektavimo firmos „Grafo“ vadovas Raimondas Pilkauskas su grupe architektų.
Gražiausi ir vertingiausi esamų pastatų elementai išryškinti. Jie bus matomi pro stiklines galerijų, jungiančių visus statinius, sienas.
„Flores“ viešbučio eksterjerui naudotos faktūrinės fasado plokštės. Pastato laužytų plokštumų fasadų apdailai apsirinktos natūralaus aliuminio ir matinio cinko paviršiaus plokštės, kurios dera su gamta.
„Interjere – ir įspūdingas žiemos sodas su bėgančio vandens siena – kriokliu, su žalia natūralių augalų siena, fontanais, kolonomis ir skulptūromis. Viešbučio kambariai suprojektuoti ir įrengti ta pačia Balio salos stilistika“, – įsitikinęs projekto vadovas architektas R.Pilkauskas.
Iš derinių su bambuku sukurtas lubų apšvietimas ir daugelis kitų interjero elementų, kai kurių patalpų sienos išklijuotos iš Indonezijos atvežtais pakrantėse surinktais akmenukais.
Kitas „Aqua“ centro plėtros etapas – dirbtinė jūra su paplūdimiu. APF „Grafo“ architektų grupė jau sukūrė ir techninį projektą, pagal kurį bus kuriamas dydžiu ir funkcijomis sudėtingas pastatas, priminsiantis besiritančią jūros bangą.
Toliau ieškoma investuotojo, kuris finansuotų šio projekto įgyvendinimą.