Centrinio banko teigimu, šiuo „1,9 proc. vienkartiniu vertės
sumažinimu“ siekiama, kad valiutų kursas būtų labiau orientuotas į
rinką.
Išvakarėse antroji didžiausia pasaulio ekonomika paskelbė
seriją silpnų ekonominių duomenų.
Savaitgalį Kinija pranešė apie ženkliai sumažėjusį eksportą ir
gamintojų kainas, smukusias iki beveik mažiausio lygio per šešerius
metus. Eksporto apimtys liepą sumažėjo 8,3 proc. – daugiau nei
tikėtasi, o gamintojų kainų indeksas, lyginant su tokiu pat
rodikliu prieš metus, smuko 5,4 procento.
Vidutinė šiuo metu nustatyta juanio vertė siekia 6,2298 juanio
už dolerį.
Trinktelėjo Europos rinkoms
Antradienį Europos akcijų vertė smunka, nes dėl juanio devalvacijos pinga automobilių ir prabangos prekių gamintojų akcijos, informuoja „Reuters“.
Europos akcijų indeksas „FTSEurofirst 300“ smuktelėjo 0,78 proc., o indeksas „EuroSTOXX 50“ – 0,95 procento. Vokietijos indeksas DAX sumažėjo 1,26 proc., Didžiosios Britanijos indeksas FTSE 100 – 0,61 proc., o Prancūzijos CAC 40 – 1,12 procento.
BMW akcijos atpigo 3,6 proc., „Swatch“ – 3,5 proc., o LVMH – 3,6 proc. Kinija, kurios centrinis bankas antradienį devalvavo juanį 2 proc., yra viena didžiausių automobilių ir prabangos prekių realizavimo rinka.
Didžiausios pasaulyje personalo agentūros „Adecco“ akcijos atpigo 3,4 proc., nes jos ketvirtiniai rezultatai buvo prastesni nei prognozuota.
Graikijos rinkos akcijų indeksas pakilo 1,5 proc. po pranešimų apie pagaliau pasiektą susitarimą tarp Graikijos ir kreditorių dėl naujos 86 mlrd. eurų paramos. Nuo metų pradžios Graikijos akcijų rinkos indeksas nusmuko 15 proc.
Po devalvacijos pinga nafta
Po pranešimų apie juanio devalvaciją naftos kainos, pirmadienį pakilusios beveik 4 proc., antradienį rytinėje prekyboje smunka, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.
Rytinėje prekyboje „Brent“ nafta atpigo 22 JAV centais, iki 50,19 dolerio už barelį, o šviesios JAV naftos WTI ateities sandoriai – 0,35 dolerio, iki 44,61 dolerio.
Naftos kaina smuko šešias savaites iš eilės dėl perteklinės pasiūlos ir silpnos paklausos. Nerimaujama, kad ekonomika šįmet augs lėčiau nei yra numačiusi vyriausybė (7 proc.).
Pasaulinėje rinkoje išlieka naftos perteklius, nes Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC), Rusija ir JAV nemažina gavybos, nepaisant lėto vartojimo augimo.