Popieriniai leidiniai gyvi ir kuria didžiausią pridėtinę vertę

2015 m. liepos 21 d. 09:40
lrytas.lt
Nors vis daugiau tradicinių spaudos leidinių tampa skaitmeniniai, didžiausią pridėtinę vertę Lietuvos poligrafijos ir leidybos pramonėje vis dar sukuria knygos, laikraščiai, žurnalai. Kasmet jų leidyba auga, kuriamos naujos spaustuvės, todėl šios srities specialistų poreikis ne mažėja, o didėja.
Daugiau nuotraukų (2)
Lietuvos leidybos įmonių vadovų teigimu, spaustuvėse, leidyklose, laikraščių ir žurnalų redakcijose bei reklamos įmonėse šiandien jaučiamas didelis kvalifikuotų ir inovatyviais įrenginiais gebančių dirbti specialistų trūkumas.
Verslininkai įspėja, kad jei neatsiras pagal naujausius Europos Sąjungos (ES) reikalavimus parengtų poligrafijos specialistų, šaliai gali užsiverti keliai konkuruoti ES rinkoje.
Spaustuvių daugėja
Kasmet Lietuvoje yra įsteigiama vis daugiau naujų spaustuvių. Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) duomenimis, 2014 m. spaustuvių skaičius, palyginti su 2013 m., padidėjo 7,38 proc., o jose dirbančių specialistų skaičius nuo 2011 m. išaugo beveik 6 proc. Šiuo metu šalyje veikia apie 300 spaustuvių.
LISPA atlikto tyrimo duomenimis, iš 30 šalių atviriausios tarptautinei prekybai yra Slovakijos, Norvegijos ir Lietuvos spaudos rinkos, o didžiausias spaudos gaminių gamybos augimas yra pastebimas būtent mūsų šalyje (19,8 proc).
Ekspertų teigimu, ši statistika rodo aiškią tendenciją – poligrafijos ir leidybos pramonė išlieka labai svarbi ir perspektyvi Lietuvos ekonomikos dalis.
Studentai įgyja praktinės patirties
Šiai rinkai reikalingus specialistus ruošia perspektyvi ir tarptautinių ekspertų puikiai įvertinta Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) studijų programa Medijų inžinerija.
KTU MIDF Medijų inžinerijos studijų programos studentai gilinasi į poligrafijos, elektroninės leidybos ir reklamos technologijas. Taip pat studijų metu studentai turi galimybę vykdyti realius projektus, kurie suteikia praktinės patirties.
Įmonės „Idėjų meistrai“ savininkės, Medijų inžinerijos absolventės Donatos Navajauskaitės teigimu, studijuodama ji įgijo visapusiškų žinių bagažą – tiek technologinių, tiek socialinių, kurios padėjo iš karto po studijų susirasti darbą, o kiek vėliau – ir sukurti sėkmingą savo verslą.
Pasak D. Navajauskaitės, ši KTU MIDF studijų programa suteikia galimybę aprėpti platų sričių spektrą, pavyzdžiui, spaudos, reklamos, internetinės reklamos, taip pat išmokti greitai susirasti ir atsirinkti tinkamą informaciją.
Bendrovės „Media inovacijos“ vadovas Šarūnas Straševičius pastebi, jog KTU Medijų inžinerijos studijų programos bakalaurai gerai žino spaudos ir reklamos gamybos procesus. Jie supranta, kaip reikia teisingai paruošti spaudos failus, kaip išgauti aukščiausią spaudos kokybę, suvokia, kaip veikia verslo procesai. Tai ne tik leidžia įsitvirtinti darbo vietoje, bet ir suteikia galimybę pradėti savo verslą.
leidybaKnygų leidybalaikraščiai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.