Kam Lietuvos darbuotojai skirtų papildomą valandą paroje?

2015 m. liepos 13 d. 10:24
lrytas.lt
Jei lietuviams paroje atsirastų papildoma valanda, didžioji dalis ją skirtų sau, šeimai ar miegui, rodo šalies biurų darbuotojų apklausa. Tiesa, penktadalis pripažino, kad jiems sunku rasti daugiau laiko asmeniniam gyvenimui bei nesutiko su teiginiu, jog jų darbo ir asmeninio gyvenimo balansas yra pakankamas.
Daugiau nuotraukų (1)
„Microsoft Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta Lietuvos smulkių ir vidutinių (SVV) įmonių biurų darbuotojų apklausa1 atskleidė, jog paroje atsiradus papildomai valandai, 45 proc. apklaustųjų ją skirtų poilsiui ir nieko neveikimui, 39 proc. praleistų daugiau laiko su šeima, 20 proc. – miegotų ir tik 1 proc. daugiau dirbtų. Palyginti, analogiška tyrimų bendrovės „Ipsos Mori“ apklausa2 16 Europos šalių, parodė, jog jų darbuotojai pirmiau daugiau dėmesio skirtų šeimai (37 proc.), sportui ir sveikatos gerinimui (35 proc.) bei poilsiui ir nieko neveikimui (27 proc.).
„Papildoma valanda paroje – nėra neįmanomas tikslas. Efektyvesnis darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas gali padėti greičiau susitvarkyti su darbais ir sukurti įspūdį, jog kasdien atsiranda daugiau laisvų valandų. Tiesa, tai nereiškia, kad turime stengtis nudirbti darbus kuo greičiau. Dirbdami tada, kai norime ir kur norime būsime daug efektyvesni, o tam pasiekti pakaks modernių technologinių sprendimų, leidžiančių per debesų kompiuteriją pasiekti reikalingus dokumentus iš bet kur, bei pozityvaus darbdavio požiūrio į tokią lankstaus darbo kultūrą“, – sako Linas Pečiūra, „Microsoft Lietuva“ debesijos ir verslo produktų rinkodaros vadovas Baltijos šalims.
Kaip atskleidė „Ipsos Mori“ apklausa, 55 proc. tyrimo dalyvių teigė, jog mobiliosios technologijos padeda taupyti laiką ir didina produktyvumą, o tai jiems leidžia pasiekti geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Tiesa, Lietuvos darbuotojų apklausa parodė, kad 22 proc. jų sunku rasti laisvo laiko asmeniniam gyvenimui, o 17 proc. negali sutikti su teiginiu, jog gali pasigirti geru darbo ir asmeninio gyvenimo balansu.
„Tokią situaciją iš dalies lemia tai, jog net 62 proc. apklaustų lietuvių būtina darbuotis biure, jog galėtų atlikti visas užduotis. Tačiau juk vienas darbuotojas efektyvesnis ryte, kitas popiet, o trečias – vakare. Todėl, išnaudodami lankstaus darbo sprendimus, jie neefektyviomis darbo valandomis galėtų skirti laiką savo asmeniniam gyvenimui“, – sako „Microsoft Lietuva“ atstovas.
Lanksčiai dirba daugiau nei 10 metų
IT sprendimų bendrovės „Blue Bridge“ direktorius Dalius Butkus pastebi, jog savo veikloje lankstaus darbo principus taiko daugiau nei 10 metų.
„Apie 80 proc. mūsų komandos narių turi galimybę dirbti lanksčiai. Pastebime, kad taip darbuotojai gali efektyviau išnaudoti savo darbo laiką, tuo pačiu didindami ir įmonės efektyvumą. Be to, galimybė taip darbuotis daliai darbuotojų yra papildomas privalumas. Tiesa, pastebime, kad kartais kitos bendrovės baiminasi, jog taip darbuotojai praleis daug mažiau laiko dirbdami, tačiau juk turime vertinti galutinį rezultatą, o ne laiką, kurį komanda praleidžia prie darbo stalų“, – teigia D. Butkus.
Pasak jo, sprendimas taikyti lanksčius darbo principus ženklių investicijų nereikalauja – pakanka nešiojamų ar planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų, nuolatinio interneto ryšio bei platformos, pavyzdžiui, „Blue Bridge“ naudojamojo „Office 365“ sprendimo, leidžiančio pasiekti darbui reikalingus dokumentus ir komandos narius iš bet kurios pasaulio vietos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.