Indėlininkai, banko sąskaitose laikantys per 8 tūkst. eurų, gali patirti tokių pat nuostolių, kokių 2013 metais patyrė Kipro indėlininkai, kai gelbėjant finansų sektorių jų nedrausti indėliai buvo apkarpyti, rašo FT, cituodamas bankininkus ir verslininkus, susijusius su derybomis.
„Vos tik Graikija sugrįžtų prie paramos programos, būtų restruktūrizuojamas bendras bankų sektorius“, – sakė vienas šaltinių.
Sekmadienį Graikijoje vyks referendumas, per kurį šalies piliečiai turės nuspręsti, ar jie sutinka taikstytis su griežtesnėmis taupymo priemonėmis mainais į paramą iš kreditorių.
Graikijos bankai uždaryti nuo pirmadienio, o bankų sistemai gresia griūtis tuo atveju, jeigu, graikams atsisakius grąžinti savo skolas, Europos centrinis bankas (ECB) paskelbtų bankus nemokiais. Apie tai rašo „EUbusiness“.
Graikijos finansų ministerija ir šalies Bankų sąjunga kategoriškai paneigė banko indėlių „apkarpymo“ – dalies sumos nurašymo – galimybę, praneša televizijos kanalas „Sky“.
Finansų ministerija pavadino provokacija laikraščio „The Financial Times“ publikaciją, kur, remiantis verslo šaltiniais, teigiama, esą graikų bankai rengia skubias „bankų indėlių apkarpymo“ priemones.
Ministerija tikina, kad šia informacija siekiama „sužlugdyti planuojamą liepos 5 d. referendumą“. Ministerija pareikalavo, kad laikraštis paneigtų savo „melagingą publikaciją“.
„Absoliučiai nepagrįstu“ FT straipsnį vadina ir Graikijos bankų sąjungos pirmininkė Louka Katseli, kalbėdama per „Sky“ eterį. Ji pabrėžė, kad indėliai, kurių suma yra mažesnė nei 100 tūkst. eurų, yra visiškai saugūs, pridurdama, kad „apkarpymo“ scenarijus tėra „iš fantastikos srities“.
Atsakydama į klausimą, iki kada užteks pinigų vietos bankų bankomatuose, L.Katseli atsakė, kad „grynųjų tikrai pakaks iki, kol pasibaigs bankų atostogos“. Įvedus kapitalo kontrolę, šalyje buvo paskelbtos vadinamosios bankų atostogos. Finansinės įstaigos uždarytos nuo birželio 30 iki liepos 6 dienos, veikia tik bankomatai. „Vėliau ECB sprendimai nulems likvidumo apimtis“, – sakė L.Katseli, pripažinusi, kad grynųjų problema iškiltų, jeigu ECB nepadidintų kreditavimo pagal Nepaprastosios likvidumo pagalbos programą (ELA) programą.