Neatsitiktinai Kovo 11-osios išvakarėse Žemės ūkio ministerija pradeda akciją „AuGink savo kraštą“, kuri aprėps visą Lietuvą.
„AuGink savo kraštą“ – tai akcija, skirta paskatinti žmones, kad jie remtų savo valstybę. Kartu tai vienas iš būdų priminti apie produktus, užaugintus netoli jų gyvenamosios vietos. Nes tokie produktai labiausiai tinka mūsų krašto žmonių mitybai.
Taip pat – tai kvietimas stiprinti mūsų šalies ekonomiką. Norėdami prisidėti prie visos Europos ekonomikos plėtros, pirmiausia turime pradėti nuo paramos savo šalies ekonomikai“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Žodžių „augink“ ir „gink“ samplaika šiuo atveju yra simboliška.
Anot ministrės, minint Nepriklausomybės 25-metį dažnai prisimename tuos metus, kai reikėjo kovoti dėl savo prigimtinės teisės būti laisviems.
„Nepriklausomybė nėra baigtinis procesas. Ji yra kuriama kiekvieną dieną, ir tą turime daryti visi kartu.
Esant įtemptai geopolitinei situacijai, tai taikus atsakas. Krašto „gynyba“ stiprinant savo ekonomiką – puikus pavyzdys mūsų regione, kaip šiais laikais galima kovoti su išorės grėsmėmis“, – sakė V.Baltraitienė.
„AuGink savo kraštą“ projektas kiekvieną Lietuvos pilietį skatina „auginti“ savo šalies ekonomiką, – taip atsiranda galimybė pajusti realų, asmeninį indėlį į gimtinės ūkių plėtrą. Kartu tai ir reali pagalba savo krašto ekonomikai, tiksliau – tą ekonomiką kuriantiems žmonėms: produktų augintojams ir gamintojams.
„AuGink savo kraštą“ projektu taip pat siekiama priminti žmonėms apie besibaigiančią Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programą.
Europos Sąjungoje nuolat skiriama dėmesio kokybiško ir šviežio maisto svarbai, ekologiško ūkininkavimo būtinybei. Tai akcentuojama ir naujojoje Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programoje.
Būtent į tokius produktus ketinama atkreipti dėmesį ir įgyvendinant projektą „Augink savo kraštą“.
Dar vienas ne mažiau svarbus aspektas – tai ūkininkavimas.
„Lietuva turi gilias ūkininkavimo tradicijas. Tačiau dauguma žmonių iš kaimo persikrausto į didžiuosius miestus, kur geresnės gyvenimo sąlygos. Bet be jaunų žmonių kaimas neišliks, todėl, manau, kad turime užauginti jaunųjų ūkininkų kartą, – žmones, kurie ūkininkaudami stiprintų ir savo kraštą“, – sakė V.Baltraitienė.
„AuGink savo kraštą“ užduotis – stiprinti sąsajas tarp vartotojų ir gamintojų, taip skatinti regioninių bendruomenių stiprėjimą.
Europos Sąjunga skiria nemažai lėšų žemės ūkiui ir kaimo plėtrai. Visa tai yra daroma tam, kad ūkiai taptų modernesni, efektyvesni ir labiau konkurencingi.