Rublio bėdos: po netikėto centrinio banko žingsnio jis vėl pinga

2015 m. sausio 30 d. 14:04
lrytas.lt
Euro ir dolerio kursas rusiško rublio atžvilgiu vėl kyla į rekordines aukštumas. Kaip rodo Maskvos biržos rezultatai, užsienio valiuta brangsta keliais rubliais.
Daugiau nuotraukų (1)
Kaip pagrindinė tokio rublio kritimo priežastis nurodoma tai, kad Rusijos centrinis bankas netikėtai penktadienį sumažino bazinių palūkanų normą iki 15 proc. Praėjusių metų gruodį pagrindinis šalies bankas ją taip pat netikėtai buvo pakėlęs iki 17 proc. – iškart 6,5 procentinio punkto. Per praėjusius  metus iš viso bazinių palūkanų norma buvo išaugusi nuo 5,5 proc. iki 17 proc.
Anot naujienų agentūros ELTA, toks sprendimas priimtas visų pirma atsižvelgus į vartojimo kainų augimo paspartėjimo rizikas.
Rusijos centrinio banko prognozėmis, vartojimo kainų augimo tempas iki 2016 m. sausio nesieks 10 proc. ribos.
Naktį į gruodžio 16 d. Rusijos centrinis bankas bazinę palūkanų normą padidino nuo 10,5 iki 17 proc., tikėdamasis sušvelninti rublio nuvertėjimą. Anot Rusijos centrinio banko, priimti tokį sprendimą jį paskatino padidėjusios devalvacinės ir infliacinės rizikos.
Penktadienį kelios minutės po 14 val. Maskvos laiku euras pabrango iki 81,55 rublio – tai 3,51 rublio augimas.
Doleris tuo pat metu jau buvo brangesnis 2,62 rublio ir kainavo 71,85 rublio.
14 val. 23 min. rublis kiek sustiprėjo: 70,98 rublio už dolerį, 80,46 – už eurą.
15 val. 20 min. Maskvos laiku Maskvos biržoje jau buvo kiek ramiau. Euras pusvalandį svyravo tarp 80,10-80,20 rublio, doleris – apie 70,65 rublio. Per šį sausį, kaip rašo gazeta.ru, euras pabrango beveik 10 rublių, o doleris – per 10 rublių. Eurą sausio pradžioje Rusijoje vertino 71,95 rublio, o dolerį – 59,18 rublio.
Rusijos portalas rbc.ru pacitavo VTB banko ekonomistą Vladimirą Kolyčiovą. Anot jo, biržų reakcija, kai iškart pakilo euro ir dolerio kursas, buvo natūrali, mat niekas nemanė, kad Centrinis bankas jau dabar sumažins bazinių palūkanų normą.
Sausio 31-osios oficialus dolerio kursas, kurį nustato Rusijos centrinis bankas, yra 68,9 rublio, o euro – 78,1 rublio. Toks kursas galios iki vasario 2 dienos.
Kaip rašo rbc.ru, Rusijos valiutą paveikia ne tik pakeistos bazinės palūkanos, bet ir kritusi naftos kaina.
Šveicarijos bankas „Credit Suisse“ penktadienį pateikė savo prognozę, kurioje nurodoma, kad per artimiausius tris mėnesius JAV dolerio kursas gali pasiekti 82 rublius.
Banko atstovai paaiškino, kad Rusijos valiutai spaudimą daro geopolitinė įtampa Ukrainoje. Be to, finansų institucijos analitikai nurodo laukiantys ir tolesnio naftos kainų kritimo, rašo agentūra ELTA.
Sekite žinias iš verslo pasaulio ir mūsų FB puslapyje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.