Įtarimai sukėlė nerimo specialistams, mat kadmis ir švinas yra toksiški sunkieji metalai, kurie per ilgą laiką gali sukelti kraujodaros sutrikimus, pažeisti inkstus, nervų sistemą.
Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, pasirodžius grėsmingai informacijai, nedelsdamos pradėjo įmonių „Klar glass Lietuva“ ir „Kauno stiklas“ patikrinimus bei atrinko stiklo butelių mėginius sunkiųjų metalų - švino ir kadmio - nustatymui. Šis tyrimas tebevyksta.
Kaip sakė VMVT specialistė Agnė Kolkaitė, tarnyba neturi informacijos, kad vartotojus galėjo pasiekti stiklinė tara, kurios gamybai naudotos nesaugios žaliavos.
Per 2014 m. VMVT inspektorių patikrintose Lietuvos gamybos įmonėse nebuvo nustatyta šiurkščių teisės aktų pažeidimų, kad nesaugios medžiagos būtų tiekiamos indų, skirtų liestis su maistu, gamybai.
„Visi gaminiai, skirti liestis su maistu, turi būti gaminami laikantis geros gamybos praktikos reikalavimų ir rinkai patiekiami saugūs. Stiklinė tara yra gaminama medžiagų mišinį kaitinant itin aukštoje temperatūroje iki tirštos skystos masės, kuri vėliau supilstoma į atitinkamas formas.
Stiklo duženos taip pat gali būti naudojamos stiklo gamyboje ir jos gali sudaryti nemažą dalį visų pradinių žaliavų, tačiau, pagal Europos Sąjungos teisės aktus, tiek pačios žaliavos tiek ir galutiniai produktai turi atitikti jiems taikytinus reikalavimus“, - aiškino A.Kolkaitė.
Nuo šių metų pradžios VMVT kontroliuoja ūkio subjektus, kurie Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia su maistu besiliečiančias medžiagas ir gaminius.
Lietuvoje veikia 82 gamybos įmonės, kuriose 2014 m. atliktų patikrinimų metu šiurkščių, administracines sankcijas užtraukiančių, pažeidimų nebuvo nustatyta, tačiau smulkesnių neatitikimų pasitaikė. Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai susiję su savikontrolės sistemos funkcionavimu bei technologinių aprašymų trūkumais.