Šią galimybę išnaudoja ir tokios kompanijos kaip „Amazon“, „Yahoo“ bei „Google“, kurių verslas vyksta internete. Valstybės praranda didžiules mokesčių sumas, nes vis daugiau žmonių daiktus ir paslaugas perka internetu. Iždo kancleris G.Osborne`as, komentuodamas susidariusią situaciją, teigė, kad technologijų kompanijos imasi bet kokių priemonių norėdamos išvengti mokesčių.
ES, Didžioji Britanija bei Airija ieškos būdų, kaip panaikinti įstatymų spragas.
Auga vyriausybės skolos
Didžiosios Britanijos vyriausybė nesugebėjo įvykdyti pažadų sumažinti skolinimąsi ir išlaidų bei pajamų deficitą. Šalies iždo kancleris G.Osborne`as ateidamas į valdžią žadėjo, kad iki kitų rinkimų, kurie vyks 2015 m. gegužę, vyriausybė nebesiskolins pinigų ir pradės atiduoti skolas. Tačiau nauji duomenys rodo, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, vyriausybės skolos išaugo 10 proc.
Politologai teigia, kad šie duomenys bus rimta problema per artėjančius rinkimus. Nors Didžiosios Britanijos ekonomika po pasaulinės ekonomikos krizės atsigavo greičiau, nei tikėtasi, darbuotojų atlyginimai niekaip nepasiveja infliacijos, todėl valstybės iždas nesurenka pakankamai mokesčių. Šiuo metu šalies skolos siekia beveik 80 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Mažesni prekybos centrai mielesni
Nauji visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad keičiasi prekybos centrų lankytojų įpročiai. Užuot važiavę į didžiulius prekybos centrus už miesto ribų apsirūpinti maistu visai savaitei, vis daugiau žmonių maisto prekių parduotuvėse lankosi kasdien ir išleidžia mažiau pinigų.
Sociologai teigia, kad žmonės gamina paprastesnius patiekalus ir išmeta penktadaliu mažiau maisto nei prieš septynerius metus. Tai įpročiai, užsilikę nuo pasaulį sukrėtusios ekonomikos krizės.
Prekybos tinklo „Waitrose“ direktorius Markas Price`as teigia, kad didieji prekybos centrai atsilikę nuo rinkos dvidešimčia metų, nes jie vis dar atidarinėja didžiulius angarus, kuriuose niekas nebenori apsipirkti. Taip pat jis sako, kad žmonės neturi laiko vaikščioti po didžiulius centrus ir dažnas nežino, ką gamins vakarienei, todėl vis daugiau sprendimų daroma prekybos centre. Šio tyrimo duomenys atsispindi didžiųjų prekybos tinklų finansiniuose rodikliuose – tiek „Tesco“, tiek „Sainsbury`s“ pelnas sumažėjo apie 5 proc.
Mažėja pramonėje dirbančių žmonių
Per pastaruosius 35 metus Didžiosios Britanijos gamybos pramonėje dirbančių žmonių skaičius sumažėjo 60 proc. Nacionalinės statistikos biuro paskelbtais duomenimis, labiausiai nukentėjo tekstilės pramonė – per tris dešimtmečius prarasta 80 proc. darbo vietų.
Ekonomistai teigia, kad šie pokyčiai įvyko dėl pigios darbo jėgos Kinijoje bei Indijoje, šalyse, į kurias gamybą perkėlė daug Didžiosios Britanijos kompanijų. Taip pat šiam procesui įtakos turėjo pramonės automatizacija, pakeitusi žmones mašinomis.
Nepaisant šių duomenų, pramonės produktyvumas padidėjo beveik 3 proc. per tą patį laikotarpį. Produktyviausios yra naftos, dujų bei farmacijos pramonės šakos. Gamintojų bei pramoninkų asociacija, reaguodama į rinkos sumažėjimą, siūlo didinti moksleivių susidomėjimą tiksliaisiais mokslais bei investicijas į gamybinės praktikos programas, kurios padėtų pritraukti abiturientus.