Iš Lenkijos atvykusiam supirkėjui pardavęs 13 mišrūnų mėsinių galvijų, Lazdijų rajono ūkininkas Juozas Dainauskas už juos gavo 7 tūkstančiais litų daugiau negu būtų pats pardavęs Lietuvos mėsos perdirbėjams.
Uždirbo ir dešimt bulių kaimyninės šalies verslininkams pardavęs Ignas Baltuškonis.
Lenkai pasiūlė daugiau
Mat Lietuvoje ne vienos mėsos perdirbimo įmonės atstovai, išgirdę, kad galvijus nori parduoti kooperatyvas, pasiūlė netgi mažesnę kainą nei pavieniams augintojams.
„Visai kitaip elgėsi supirkėjai iš kaimyninės šalies.
Pavyko išsiderėti vidutiniškai 5,3 lito už kilogramą gyvo svorio, nors Lietuvoje kaina svyruoja nuo 3,7 iki 4,5 lito.
Dabar vyksta derybos su viena skerdykla, esančia netoli Varšuvos.
Kaina gali būti dar didesnė, jeigu iš karto parduotume daugiau – bent pilną bandovežį. Į jį telpa 30–35 galvijai“, – aiškino kooperatyvo administracijos vadovas Edvardas Bartnykas.
Išeitis ir smulkiesiems
Kooperatyvas kaupia ir nuolat atnaujina informaciją, kiek ir kokio svorio įvairių rūšių mėsinių galvijų turi rajono ūkininkai.
Išgirdę, kad kooperatyvas gali padėti parduoti gerokai brangiau, ne vienas jau kreipėsi pagalbos.
Spalio mėnesį į kaimyninę šalį tikrai iškeliaus mažiausiai du bandovežiai.
Prieš septynerius metus pirmuosius 30 veislinių aubrakų įsigijusi ūkininkė Alma Rutkauskienė ir bandą jau išplėtusi iki 400, neabejojo, kad tokiomis sąlygomis net ir 3–5 mėsinius galvijus turintis ūkininkas sugebėtų įsitvirtinti rinkoje.
Kartu su dar penkiais ūkininkais įsteigusi kooperatyvą „5000 aubrakų Lazdijams“ A.Rutkauskienė tikino, kad nenašių žemių savininkams tokia pagalba labai reikalinga.
Prisidėjo mero sūnus
21 metų Domantas Margelis, paragintas tėvo – Lazdijų rajono mero Artūro Margelio, irgi ryžosi kurti jaunojo ūkininko ūkį ir auginti aubrakus.
Aptvertoje ganykloje Vartų kaime nuo liepos ganosi Prancūzijoje pirkti grynaveisliai aubrakai – 12 karvių, tiek pat veršelių ir vienas bulius.
Tiesa, pačių galvijų ūkininkams kooperatyvas nenuperka – jie patys turi tai padaryti už savo pinigus arba prašyti įvairių fondų paramos.
Tačiau ateityje kooperatyvas ketina kurti ir nuosavą skerdyklą, kad augintojams liktų dar daugiau pelno.