Kelionių organizatoriai pastebi, kad kauniečiai šiais metais nenustygsta vietoje ir ieško vis naujų kelionių būdų ir maršrutų.
Kur ir kaip keliauja vyresni ir jauni atostogaujantys miestiečiai, domėjosi „Laikinoji sostinė“.
Organizatoriai stebi pokyčius
Nors populiariausi kelionių paketai, į kuriuos įskaičiuojami skrydžiai, gabenimai, viešbučiai ir maitinimas, populiarėja ir kiti kelionių būdai.
Seniai dirbančios kelionių agentūros Kauno filialo vadovė Namida Petkevičienė kalbėjo, jog kauniečiai gana dažnai perka pigių skrydžių bendrovių kelionių bilietus ir atskirai užsisako viešbučius. Tokių kelionių lyderė, anot N.Petkevičienės, yra Graikija.
Kito kelionių organizatoriaus Kauno biuro vadovė Lina Vincevičiūtė teigė, jog lietuviai atranda ne tik naujus kelionių būdus, bet ir kryptis. „Šią vasarą kauniečiai labai pamėgo Maltą ir išties labai daug klientų ten išskrido“, – kalbėjo ji.
Išpopuliarėjusi kryptis – ir Korfu sala Graikijoje.
Kauniečiai renkasi ne tik keliones lėktuvu. „Kroatija išlieka lydere tarp kelionių autobusais, kadangi galima suderinti pažintį su poilsiu. Taip pat populiari Italija. Iš trumpesnių kelionių – Vokietija, Slovakijos, Austrijos kalnai“, – kalbėjo biuro vadovė.
L.Vincevičiūtė teigė, jog kauniečiai labai mėgsta kryptis, kuriomis skrendama tiesiai iš Kauno oro uosto. Iš čia jie dažnai skrenda į Rodo salą Graikijoje, Maljorkos salą Ispanijoje, Maltą.
Tam pritarė ir kelionių agentūros, kurios biuras yra sostinėje, projektų vadovė Virginija Šavelienė, dirbanti su kelionėmis autobusais. Kauniečiai, pasak jos, aktyviau dalyvauja kelionėse, kai yra paimami iš Kauno.
Pats pasirinko kelionei šalį
Kauniečiui teisės studijų absolventui Mantui Žemaičiui kelionių agentūrų paslaugų nereikia – liepos mėnesį jis leidžia Gruzijoje.
„Į Gruziją geriausia keliauti pačiam. Taip pigiau ir įdomiau, nesi nuo nieko priklausomas“, – kalbėjo M. Žemaitis.
Keliautojas pats nusipirko lėktuvų bilietus, o nakvynės vietas jam parūpino vietiniai draugai gruzinai.
M.Žemaitis tikisi iš Gruzijos parsivežti begalę įspūdžių.
„Keliauju vietiniu transportu, apsistoju nakvynės namuose.
Žmonės čia be galo draugiški, visada padeda, paaiškina. Gruzija labai myli Lietuvą ir lietuvius. Labai džiaugiuosi pasirinkimu“, – apie įpusėjusias atostogas kalbėjo keliautojas.
Kuo sunkiau – tuo geriau
Kaunietė Vytauto Didžiojo universiteto studentė Vaiva Sriubaitė vasaroja Kinijoje. Ten ji semiasi patirties, reikalingos jos studijoms, ir, žinoma, keliauja.
„Mano tikslai – pusiau mokytis, pusiau keliauti, nes studijuoju Rytų kultūrą“, – sakė V.Sriubaitė.
Anot merginos, tolimos šalys, kur europietiška kultūra nėra labai išplitusi, sukelia didesnių emocijų, palieka gilesnių įspūdžių ir netgi prisideda prie asmenybės kūrimo.
„Kuo sunkiau ir blogiau šalyje – tuo geriau. Arba – kas tavęs nenužudo, daro tave stipresnį“, – savo domėjimąsi Rytų kultūromis aiškino kaunietė.
Žygiuoja pėsčiomis aplink Lietuvą
Iš Vilkijos (Kauno r.) kilęs Mantas Bartuševičius, žinomas kaip muzikantas, pilietinės akcijos „Pametei“ iniciatorius, „Humoro klubo“ dalyvis, šią vasarą išsirengė į kelionę aplink Lietuvą pėsčiomis.
Taip keliauti M.Bartuševičius nusprendė todėl, kad einant, o ne važiuojant jam nebus svarbi kelio kokybė. Be to, keliaudamas prastais keliais jis tikisi pamatyti kur kas daugiau ir išbandyti save.
M.Bartuševičius žada nukeliauti apie 700 kilometrų.
Kodėl žinomas vyras nesirenka kelionių į turistų pamėgtus Turkijos ir kitus paplūdimius? „Tegul tas kelionės renkasi žmonės, kurie tiesiog nori savo išleistus pinigus „pragulėti“, – sakė pašnekovas.
Kelionės įspūdžius M.Bartuševičius planuoja suguldyti į knygą.