„VMI atlikta analizė rodo, kad nemažai įmonių kelerius metus iš eilės deklaruoja nuostolį, tačiau veiklos vis dėlto nenutraukia. Kyla pagrįstų abejonių, ar įmonės nebando išvengti mokestinių prievolių, neapskaitydamos visų pajamų. Bus tikrinamos 2009-2012 metais nuostolingą veiklą vykdžiusios įmonės, kurių nuostoliai vis didėjo. Taip pat VMI tikrins įmones, deklaruojančias nuostolius, tačiau neteikiančias finansinės atskaitomybės ataskaitų Registrų centrui“, – sako VMI Atrankos ir paramos auditui departamento direktorius Valdas Buginskis.
Mokesčių administratoriaus dėmesio sulauks tiek didžiosios, tiek vidutinės, tiek mažosios įmonės.
Pastebėta, kad nuostolingai dirbančios įmonės dažnai veiklą vykdo iš fizinių asmenų/akcininkų skolintų lėšų. Pagal pateiktąsias deklaracijas, kelerius metus iš eilės daugiau sąnaudų patiria nei gauna pajamų mažosios įmonės, veiklą vykdančios didmeninės ir mažmeninės prekybos, automobilių remonto, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei kituose didele mokesčių nemokėjimo rizika pasižyminčiuose veiklos sektoriuose. Paprastai tokių bendrovių savininkai, vadovai gauna vos minimalią algą, pelno nėra, tačiau savą verslą nuolat paremia šeimos pajamomis, santaupomis, dovanotomis ar pasiskolintomis lėšomis.
Tikrinant nuostolingas įmones, pastebima, kad siekdamos nemokėti pelno mokesčio įmonės ne tik nedeklaruoja visų gautų pajamų, bet ir neleistinai didina veiklos sąnaudas, pavyzdžiui, akcininkų kelionių, rinkodaros paslaugų išlaidomis, suteikia susijusiems asmenims dideles paskolas be palūkanų arba su itin mažomis palūkanomis. Taip pat dažnai nurašomos beviltiškos skolos, kurių vėliau mokėtojai negali pagrįsti dokumentais.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)pelno mokesčio deklaracijapajamų deklaravimas
Rodyti daugiau žymių