Pasak Statistikos departamento, palyginti su tuo pačiu 2013-ųjų ketvirčiu, realus BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sudarė 2,9 procento (nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos, BVP padidėjo 3,1 proc.).
Šį ketvirtį daugiausia įtakos BVP augimui turėjo atsigaunanti statyba, apdirbamoji gamyba, taip pat didmeninė ir mažmeninė prekyba.
Statistikos departamentas, remdamasis išsamesniais duomenimis ir įvertinęs pridėtinę vertę pagal detalesnį ekonominės veiklos rūšių sąrašą, patikslino 2013 m. ketvirtojo ketvirčio BVP antrąjį įvertį.
Patikslintais duomenimis, ketvirtąjį ketvirtį BVP sudarė 30 569 mln. litų to meto kainomis ir, palyginti su atitinkamu 2012 m. ketvirčiu, padidėjo 3,41 procento (anksčiau skelbtas antrasis BVP įvertis sudarė 30 586 mln. litų, pokytis – 3,31 proc.).
"Galime spėti, kad BVP augimas buvo ganėtinai subalansuotas. Žvelgiant į tolesnius 2014 metus, ekonomika turėtų išlaikyti panašią augimo trajektoriją.
Gerėjantys gyventojų lūkesčiai ir vartojimas, taip pat aktyvi nekilnojamo turto rinka ir augančios investicijos turėtų palaikyti gal ir aukštesnį BVP augimą.
Vis dėl to padidėjusi rizika Rusijoje ir kitose rytų rinkose bei nuvertėjęs rublis gali pristabdyti Lietuvos ekonomikos greitį. Taigi 3 procentų augimas 2014 m. lieka mūsų bazinis scenarijus", - teigė DNB vyresnysis analitikas Donatas Brazdžius.