Ji teigia, kad pasaulio ekonomika šiais bei ateinančiais metais turėtų augti kiek daugiau nei 3 proc., tačiau nestabilios rinkos ir neramumai Ukrainoje tokiomis prognozėmis verčia abejoti.
Ch.Lagarde taip pat paragino kovoti su žemu infliacijos lygiu euro zonoje. Ji nurodo, kad Europos centrinis bankas (ECB) turi siekti „veiksmingesnių ūkio skatinimo priemonių, net jei šios būtų ir neįprastos“.
„Kyla vis didesnė žemo infliacijos lygio grėsmė, ypač tai matyti euro zonoje, – pridūrė ji. – Užsitęsęs toks nedidelio kainų augimo laikotarpis gali sumažinti paklausą ir įmonių produkciją, smukdyti ūkio plėtrą ir naujų darbo vietų atsiradimą“.
Tiesa, po ketvirtadienį įvyksiančio ECB valdybos pasitarimo ekonomistai nesitiki pareigūnus paskelbsiant apie naujas priemones, kurios padėtų situaciją regione, nors iki 0,5 proc. smukęs infliacijos lygis yra žemiausias nuo pat 2009 metų, o žemiau 1 proc. ribos kainų kilimo tempai laikosi jau šeštąjį mėnesį iš eilės.
TVF vadovė apibendrino, kad nors bendroji pasaulio ekonomikos situacija nebloga, tačiau „be tinkamos ambicingos politikos, pasaulis gana ilgam laikotarpiui įklius į silpno augimo spąstus. Ji paragino šalių vyriausybes pertvarkyti darbo rinkas ir paskatinti naujų darbo vietų atsiradimą, o turtingose bei išsivysčiusiose valstybėse daugiau investuoti į viešąjį sektorių, pavyzdžiui, transporto ir komunikacijos sistemas.