* * *
Vilniaus savivaldybės Energetikos ir ūkio departamento Miesto ūkio skyriaus Eismo organizavimo poskyrio vedėjas Vidutis Cemnolonskis:
„Juridiniai ir fiziniai asmenys jiems priklausančiose teritorijose gali pasistatyti būtinus kelio ženklus.
Tačiau prieš tai jie privalo suderinti ženklo įrengimo projektą.
Vilniuje tokie projektai yra derinami su Eismo priežiūros tarnybos specialistais. Projektai turėtų nepažeisti galiojančių teisės dokumentų.
Derindami kelio ženklo įrengimo projektą, gyventojai turi įrodyti, kodėl jiems vienas ar kitas ženklas yra būtinas. Pavyzdžiui, parduotuvių savininkai gali norėti, kad į jiems priklausančią teritoriją naktimis niekas neįvažiuotų. Tokiu atveju būtina statyti vartus arba užkardą.
Sąlygas užkardui įrengti asmenys privalo gauti iš savivaldybės Miesto plėtros departamento.
Ar galima kelio ženklus statyti daugiabučių kiemuose? Kiemo ženklų nėra. Yra tiktai kelio ženklai.
Jau pats pavadinimas sako, kad jie turi būti statomi tiktai keliuose.
Žinoma, kai kurie kelio ženklai gali būti statomi ir kiemuose. Vieni tokių – automobilių stovėjimą reglamentuojantys ženklai.
Galima statyti ženklus neįgaliųjų automobiliams.
Kitokių kelio ženklų kiemuose neturėtų būti. Kas ir būtų, jeigu kiekvienas po savo langu pastatytų ženklą ir kviestų policiją, kad šie prižiūrėtų pastatytą ženklą. Policija daug darbo turi ir keliuose.
Jeigu kiemuose važinėja daug automobilių, juose turėtų būti pastatyti ženklai, kad vairuotojai suprastų, kaip tame kieme ar tarp namų vyksta eismas“.