Naujasis banknotas bus lengvai atpažįstamas, nes jo dizainas panašus į pirmosios serijos 10 eurų banknoto dizainą.
Kuriant naujuosius banknotus buvo atsižvelgta į pažangą banknotų technologijos srityje, todėl šiuos banknotus bus dar sunkiau padirbti. Be to, jie bus dar patvaresni.
Eurų banknotai – apčiuopiamas Europos Sąjungos simbolis. Eurus šiuo metu naudoja 18 šalių, kuriose gyvena 334 milijonai žmonių.
Pasak Europos centrinio banko vykdomosios valdybos nario Yveso Merscho, pirmieji eurų banknotai ir monetos pasirodė prieš 12 metų. "Ir šiuo metu juos vertiname kaip savaime suprantamą dalyką, tad lengva pamiršti, koks ambicingas, netgi drąsus, buvo planas įvesti eurą. Bendra valiuta padėjo suvienyti milijonus Europos gyventojų nepaisant jų skirtumų, o banknotai ir monetos tapo apčiuopiamu Europos Sąjungos simboliu. Ir kai sakome „Eurai – mūsų pinigai“, būtent tai ir turime omenyje“, - sakė Y.Merchas.
Naujieji 10 eurų banknotai panašūs į 2002 m. išleistus banknotus, tik šiek tiek atnaujintas jų dizainas. Be to, yra keletas naujų ir patobulintų apsaugos požymių. Pavyzdžiui, kaip ir naujajame 5 eurų banknote, šio banknoto hologramoje ir vandens ženkle panaudotas graikų mitologijos karalaitės Europos, iš kurios vardo kilęs ir mūsų žemyno pavadinimas, portretas.
Banknoto pristatymo ceremonijos metu p. Mersh taip pat sakė: „Tai puiki proga pabrėžti, kaip svarbu išsaugoti žmonių pasitikėjimą euru. Viena iš priežasčių, kodėl išleidžiama nauja banknotų serija, yra siekis užtikrinti, kad visi eurus naudojantys žmonės ir toliau juos naudotų visiškai jais pasitikėdami.“
Kaip ir pirmosios serijos eurų banknotus, naujuosius 10 eurų banknotus bus paprasta patikrinti patiems, taikant „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodą.
Be hologramoje ir vandens ženkle panaudoto Europos portreto, naujuosiuose banknotuose dar yra smaragdo spalvos skaičius, kurio spalva, banknotą kraipant, keičiasi iš tamsiai žalios į ryškiai mėlyną. Kadangi serijos „Europa“ 5 ir 10 eurų banknotai padengti apsaugine danga, jie lėčiau susidėvės. Tai reiškia, kad banknotus reikės rečiau keisti, o dėl to mažės išlaidos ir poveikis aplinkai. Bėgant laikui Eurosistema nuosekliai atnaujins visus eurų banknotus didėjančia tvarka pagal nominalą.