Už Lietuvos ambasados pastatą Varšuvoje tikimasi gauti iki 9 mln. litų

2013 m. rugpjūčio 5 d. 11:22
ELTA ir lrytas.lt inf.
Didžiausią valstybei priklausančio nekilnojamojo turto pardavimo sandorį šiemet tikimasi atlikti Lenkijoje. Čia parduodamas Lietuvos ambasados komplekso pastatas Varšuvoje, už jį tikimasi gauti iki 9 mln. litų. Pernai taip pat brangiausiai pavyko parduoti diplomatinės paskirties valstybės turtą. Už ambasadą Londone gauta 21,4 mln. litų. O Lietuvoje bent kiek brangesniu valstybės turtu pirkėjai beveik nesidomi. Manoma, jog tam iš dalies turi įtakos ir nesveika konkurencija tarp kelių valstybės turtu prekiaujančių įmonių, rašo „Lietuvos žinios“.
Daugiau nuotraukų (1)
Valstybės turto fondas (VTF) 2013 metais planuoja privatizuoti 200 objektų ir tikisi už juos gauti apie 21 mln. litų. Tarp brangiausių objektų - bendrovės „Autoūkis“ 87,4 proc. akcijų paketas (4,83 mln. litų), svečių namai Vilniuje, Latvių g. (7,46 mln. litų), banko pastatai Klaipėdoje (4,5 mln. litų), akušerinės - ginekologinės klinikos pastatas Šiauliuose (1,23 mln. litų), dalis poilsio namų (1,1 mln. litų) ir darbuotojų tobulinimosi ir sveikatingumo centras Palangoje (2,8 mln. li-tų).
Tačiau jų sėkmingo pardavimo tikimybė - menka. Antai VTF jau trečią kartą nepavyko sulaukti investuotojų, norinčių įsigyti Lietuvos banko pastatą ir šalia jo esančius du žemės sklypus Klaipėdoje. Pastarąjį kartą objektas buvo siūlomas įsigyti išsimokėtinai, tai yra pirkėjas turėjo iš karto sumokėti tik 25 proc. turto vertės (pradinė pardavimo kaina - beveik 5 mln. litų). Tačiau liepos 23 dieną planuotas aukcionas neįvyko, nes neatsirado dalyvių.
Jau kuris laikas nepavyksta privatizuoti ne tik šio objekto, bet ir akušerinės-ginekologinės klinikos pastatų Šiauliuose, darbuotojų tobulinimosi ir sveikatingumo centro Palangoje bei kitų. Pernai tikėtasi gauti 10 mln. litų už svečių namus Žvėryne, Vilniuje, tačiau pirkėjų neatsirado. Šiemet jų siūloma kaina jau beveik 2,5 mln. litų. mažesnė.
VTF Privatizavimo skyriaus viršininko pavaduotoja Irena Vinciūnienė LŽ aiškino, kad greičiausiai parduodami smulkūs privatizavimo objektai, kuriems pertvarkyti nereikia didelių investicijų ir jie iš karto gali būti naudojami. Tai butai, garažai, sandėliai, negyvenamosios patalpos bei prestižinėse didžiųjų miestų vietose esantys objektai, kurie gali būti naudojami kavinėms, restoranams steigti ar panašaus pobūdžio paslaugoms teikti. O tokių objektų, kaip banko pastatai Klaipėdoje, turinčių specifinę paskirtį, privatizavimas sudėtingas dėl jų pritaikymo, reikalingų investicijų dydžio bei pelningo verslo plėtojimo galimybių.
„Valstybės turto privatizavimas Lietuvoje vyksta daugiau kaip 20 metų, per šį laikotarpį iš esmės privatizuota didžioji dalis valstybinio turto. Likęs privatizuoti skirtas turtas jau nėra tiek patrauklus kaip ankstesniais privatizavimo periodais, kai buvo privatizuojami stambių pramonės įmonių, bankų, monopolinių energetikos bendrovių akcijų paketai“, - aiškino I. Vinciūnienė.
Ji pripažino, kad per šių metų pirmąjį pusmetį pagrindinę iš privatizavimo objektų sąrašo parengtų privatizavimo objektų programų dalį sudarė potencialiems pirkėjams nepatrauklūs ir menkaverčiai objektai. „Antrąjį pusmetį esą privatizuoti taip pat numatoma siūlyti panašius objektus“, - apgailestavo VTF atstovė.
Neką geresnė padėtis ir valstybės įmonėje Turto banke (TB). Šiemet TB tikisi parduoti 36 visuomeninės paskirties objektus ir apie 20 tarnybinių butų (pusė jų - ne Vilniuje). Už juos planuojama gauti apie 1,6 mln. litų. Daugiau kaip po 3 mln. litų tikimasi gauti už Seimo poilsiavietę Palangoje, buvusius policijos komisariato pastatus Vilniuje, T. Kosciuškos gatvėje (pirminė pardavimo kaina - 3,4 mln. litų), ir už buvusį studentų bendrabutį Klaipėdoje.
Į šį skaičių neįeina ambasados komplekso pastatas Varšuvoje. Jo pajamos skiriamos valstybės turtui atnaujinti, tačiau pardavimu užsiima Užsienio reikalų ministerija, atsakinga už diplomatinės paskirties turtą. Tai brangiausias šiuo metu parduodamas valstybei priklausantis nekilnojamojo turto objektas.
Pernai TB pardavė valstybės nekilnojamojo turto, kurio vertė - 14 mln. litų. Ambasada Londone parduota už 5,5 mln. svarų sterlingų (21,4 litų). Lietuvoje brangiausiai parduotas objektas - buvusios Generalinės prokuratūros pastatas A.Smetonos gatvėje, Vilniuje. Už jį gauta 4,2 mln. litų.
ambasadaVaršuvaLietuva
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.